GenelManşetTürkiye

‘İki başkan Akşener ile görüşecek’ iddiasına İYİ Parti’den yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le görüşeceği açıklanmıştı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu söz konusu görüşmenin olmayacağını söyledi.

CHP: Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın (Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu) Sayın Meral Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler.

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan, CHP Genel Merkezi’nden son dakika gelişmelerini aktardı: 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme taleplerine olumlu yaklaştı.

Oldukça kritik ve önemli bir gelişme yaşandı bugün başkent Ankara’da. CHP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre; Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisi de daha önce belirttiği gibi ‘Halil İbrahim Sofrası’nın küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır’ deniliyor.

CHP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre; İki büyükşehir belediye başkanının bu görüşmede iradelerinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bağlı olduğunu, aday olarak da Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini ileteceklerini ifade ediliyor. Meral Akşener’e iletilecek talepler arasında ittifakın devam etmesi de olacak. Ayrıca bu kapsamda genel başkanların oyunu alacak, her rengin oyunu alacak bir aday olacağının da altı çiziliyor. Görüşmenin nerede, ne zaman gerçekleşeceği henüz netleşmiş değil, ifade edilmiş değil.

İYİ PARTİ’DEN YALANLAMA

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, böyle bir görüşmenin olmayacağının, iki taraftan da bu yönde bir talep gelmediğini belirtti. Zorlu, ‘Biz istişareye önem veren bir partiyiz. Memleketimizi ilgilendiren çok önemli bir konu. Farkındayız. Görüş-alışveriş yapmaktayız.’ dedi.

Diğer Haberler