KıbrısManşet

İkinci görüşme bugün

Müteahhitler Birliği ile yetkililer arasında ikinci görüşme saat 14.00’te gerçekleşecek.

İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin Başbakanlık’ta gerçekleştirdiği ‘İmar Planı’ görüşmesinden ikinci görüşmenin randevusu alındı… İkinci görüşme saat 14.00’de gerçekleşecek, olumlu bir sonuç çıkmazsa eylem sürecek…

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, İmar Planı yayınlanmadığı için dün başlattığı araçlı eylem, hükümet ile bir uzlaşıya varılamadığı için bugün de devam edecek.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer’in verdiği bilgiye göre, dün Başbakan Ersin Tatar ile görüşülerek, bugün saat 14.00’te daha kapsamlı ve çözüm bulmaya yönelik bir toplantı yapılmasına karar verildi. Gürcafer, bugünkü toplantıda bir uzlaşıya varılamaması halinde eylemin büyüyerek süreceğini söyledi.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, dün yüzlerce aracın ve binlerce kişinin katıldığı bir eylem gerçekleştirdi.

Mağusa – İskele – Yeniboğaziçi İmar Planı’nın yayınlanmamış olmasından dolayı ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla gerçekleşen eylemde, yüzlerce iş aracı Başbakanlık önüne giderek kontak kapattı. Bugün devam edecek eylem için iş araçları Başbakanlık önünde bırakıldı.

Dün sabah saatlerinde başlayan eylemde, Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ve beraberindeki heyet ilk olarak saat 16.00 sıralarında Başbakanlık Müsteşarı ile saat 17.00 sıralarında ise Başbakan Ersin Tatar ile görüşmüştü.

Başbakan ile görüşmesinin ardından açıklama yapan Gürcafer, bir saat süren görüşmede bugün 14.00’te çözüm bulma amacı ile yeniden toplantı gerçekleşeceğini ve bu toplantıda Başbakan Ersin Tatar, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve teknik bir ekibin bulunacağını açıkladı.

Gürcafer, “Eylemimiz sürecek. 14.00’te yapılacak toplantıda da çözüm bulunamazsa eylemimizi büyüyerek sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu