DünyaEkonomiGenelManşet

“İngiltere, kripto parada geride kaldı”

Birleşik Krallık'ta eski bir Şansölye, kripto düzenlemesi konusunda ülkenin Avrupa Birliği'ndeki rakiplerinin gerisinde kaldığına dair endişelerini dile getirdi.

Birleşik Krallık’ta eski bir Şansölye, kripto düzenlemesi konusunda ülkenin Avrupa Birliği’ndeki rakiplerinin gerisinde kaldığına dair endişelerini dile getirdi.

2016’dan 2019’a kadar İngiltere Maliye Bakanı olarak görev yapan Philip Hammond, Bloomberg’e kripto para politikası konusunda belirgin bir yön ve uyum eksikliği olduğunu söyledi.

Hammond, “Özellikle dijital varlık ticareti alanında, İngiltere’nin bir şeyi kaçırdığını düşünüyorum […] Çok geç kalacağımız noktaya çok yaklaşıyoruz. Diğer yargı yetkileri önümüzde yarışıyor” dedi ve ekledi;

“Sorun şu ki, hiçbir düzenleme yok ve kimse bu konuda tam olarak nerede durduğunu bilmiyor, değil mi? Bu konu biraz vahşi batı gibi ve açıkçası özellikle politika yapıcılar, politikacılar ve halk arasında karışık bir itibar var.”

Ayrıca, dijital ticaret altyapısının geliştirilmesinin, Birleşik Krallık’ı tokenize edilmiş hisse senetleri ve tokenize tahviller gibi tokenize edilmiş geleneksel varlıkların ticareti için bir merkez haline getirmenin anahtarı olacağını vurguladı.

Hammond bununla ilgili “Bunu doğru yapmak, dijital ticaretle ilgili kuralları doğru oluşturmak, geleneksel finansal varlıkların dijitalleştirilmesinde oyuncu olmak için önemli bir ön koşul olacak” açıklamasını yaptı.

“Bu teknolojiyi benimsemiş, onu doğru ve etkin bir şekilde düzenleyen yargı bölgeleri, bu pazarları geliştirenler olacak ve yeni merkezler olacaklar.”

Diğer Haberler