<
DünyaEkonomiGenel

İngiltere pazarıyla ilgili turizm sektörünü sevindirecek araştırma

İngiltere turizm pazarıyla ilgili son araştırma, umutların yükselmesini beraberinde getirdi.


Bağımsız Tur Operatörleri Birliği (AITO) tarafından yapılan son araştırmaya göre, her 5 müşteriden 4’ü seyahat etmeye hevesli bunun içinde önemli bir oran tatil rezervasyonu ya yapmış durumda ya da ocak ayına kadar yapacak. Araştırmanın ortaya çıkardığı yüksek talep, “seyahat patlaması olacak” şeklinde yorumlandı.

“SEYAHAT İSTEĞİ KESKİNLEŞİYOR”

Araştırmayı yapan Spike Insight’ın kurucu ortağı Roy Barker, 2 bin kişiyle yapılan araştırmacılarının yüzde 82’sinin seyahat etmek istediğini belirterek, “Seyahat isteği keskinleşiyor” yorumunu yaptı. Araştırmaya katılanların yüzde 13’ünün seyahate çıkmayacağını, yüzde 5’inin ise emin olmadığını belirten Barker, “Doğru iletişim onlar da rezervasyon yapabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

YURT İÇİ SEYAHATLERE TALEP YÜKSEK

2022’de İngiltere’de güçlü bir iç turizm yaşanacağına işaret eden Barker, “Katılımcıların yüzde 49’u daha fazla yurt içi seyahate çıkacağını belirtti. Aynı sayıda yurt içi seyahat yapacağını söyleyenlerin oranı yüzde 38. Yüzde 13’lük kesim ise daha az iç seyahate çıkacağını bildirdi.” dedi.

HER 4 KİŞİDEN BİRİ EN AZ BİR YURT DIŞI SEYAHAT YAPMAK İSTİYOR

Araştırmaya katılan her 4 kişiden 3’ünün en az bir yurt dışı seyahati yapmak istediğine de dikkat çeken Barker, “Katılımcılara yurt içi veya yurt dışı (kısa, orta, uzun) tatil yapma olasılıklarını sorduğumuzda yüzde 79 yurt içi, yüzde 75 yurt dışı kısa/orta ve yüzde 34 de yurt dışı uzun mesafe seyahate çıkabileceğini bildirdi.,” şeklinde konuştu.

YÜZDE 28’LİK KESİM REZERVASYONU U YAPTI BİLE

Araştırmaya göre, kısa mesafe yurt dışı tatile gitmek isteyenlerin yüzde 28’i rezervasyonunu yapmış durumda. Yapılan rezervasyonların için uzak mesafe olanları oranı ise yüzde 32 olarak ölçüldü.

“Yurt dışına tatile gideceğim” diyenlerin yüzde 33’ü ocak ayına kadar rezervasyonunu yapmış olacağını beyan etti. Yüzde 26’sı ise, rezervasyonunu şubat-nisan arasındaki dönemde yapacağını söyledi.

Diğer Haberler