KıbrısManşetToplum

İyilikte Yarışalım Proje Yarışması’nın eserleri Evkaf’ın destekleriyle çocuklar için hazır

Evkaf ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen İyilikte Yarışalım Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması sonrası ortaya çıkan eserler çocuklar için hazır duruma getirildi

Kıbrıs Vakıflar İdaresi (Evkaf) ve KKTC Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 2023 yılında çocuklar ve gençler aracılığıyla topluma iyiliği yaymak amacıyla düzenlenen İyilikte Yarışalım Sosyal Sorumluluk Proje Yarışması sonucunda ortaya çıkan projeler yararlı işlere vesile olmaya devam ediyor.

Lefke Gazi Lisesi’nin oluşturduğu İyiliğin Masalı Çevre Dostu Poni adlı hikayeli boyama kitabı çocuklara hizmet etmesi maksadıyla Evkaf tarafından öğrencilere dağıtılmak üzere bastırılarak çoğaltıldı.

Denize atılan çöpleri konu alan hikaye kitabı çocuklara çevre temizliğinin önemini anlatıyor.

İyiliğin hem resimlerle hem de yazılı olarak anlatıldığı boyama kitabı, 4 öğretmen ve 10 öğrencinin yoğun çaba ve emekleriyle hazırlandı.

İş birliği neticesinde çocuklara faydalı bir ürün çıkarmanın sevincini yaşayan Lefke Gazi Lisesi öğretmenleri Evkaf Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim Benter’i ziyaret ederek mutluluklarını ifade ettiler.

Diğer Haberler