GenelKıbrısManşetMotor SporlarıSpor

Kalfaoğlu-Özerdem ilki başardı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Basel Holding 2022 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan 13. İskele Rallisi’ni Barış Kalfaoğlu-Ahmet Özerdem ikilisi kazandı.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Basel Holding 2022 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın dördüncü yarışı olan 13. İskele Rallisi’ni Barış Kalfaoğlu-Ahmet Özerdem ikilisi kazandı.

13. İSKELE RALLİSİ YAPILDI

Basel Holding 2022 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası, 13. İskele Rallisi ile devam etti. Sezonun dördüncü rallisi, geleneksel hale gelen ve bu sezon 13’üncüsü yapılan İskele Rallisi’ydi. Geçtiğimiz Cumartesi günü Noyanlar Royal Sun önünde yapılan seremoni ile başlayan ralli, akşam karanlığında 2 kez art arda 7,80 kilometrelik Ardahan Etabı’nın geçilmesiyle devam etti. Toz bulutlarının ekipleri zorladığı gece etaplarının ardından ekipler Pazar günü Topçuköy, Sınırüstü ve İskele bölgelerinde, aynı isimlerle hazırlanan 3 etap ikişer kez art arda geçtiler. Sıcak havaya rağmen oldukça kalabalık bir seyirci topluluğunun takip ettiği rallide 11 ekip start aldı fakat 8 ekip finişe ulaşabildi.

KALFAOĞLU-ÖZERDEM İKİLİSİ İLK KEZ KAZANDI

Rallinin ilk gününde aldıkları liderliği ralli boyunca koruyan, 8 etaplık rallide 3 etabın en iyi derecesini elde etmeyi başaran Barış Kalfaoğlu-Ahmet Özerdem ikilisi ilk kez podyumun zirvesinde yer aldılar. Kıbrıs Online Rally Team adına yarışan ikiliyi, Drift NEU Racing Team adına yarışan Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi takip etti. Son etapta hata yapan Kalfaoğlu-Özerdem ikilisi ile olan yaklaşık 14 saniyelik farkı kapatmayı başaran Mulla-Çağla ikilisi, ralli zaferini sadece 0,4 saniyeyle kaçırdılar. Oldukça istikrarlı bir performans sergileyen Kıbrıs Online Rally Team’den Mehmet Çocuk-İrfan Topcu ikilisi ise podyumu tamamlayan ekip oldu. Bu üçlü aynı zamanda rallinin Sınıf N podyumunu da oluşturdu.

ÖDÜLLER MAKENZİ BEACH’TE VERİLDİ

Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Gürün ikilisi Sınıf 2’de birinci olurken, Edim Macila-Ayşe Alptürk Macila ikilisi Sınıf R birincisi olan ekip oldu. Ayşe Alptürk Macila ayrıca Kadın Co-pilot birinciliği kupasını da aldı. Oktay Çocuk-Hüseyin Çocuk ikilisi, Ahmet Kişmir Özel Ödülünü alırken, Kerim Hacımevlüt-Rasim Çetinkaya ikilisi Sınıf 1 birincisi, Selen Bilgimer-Ali Burhan ikilisi de Sınıf 1 ikincisi oldular. Rallinin finiş seremonisi Makenzi Beach’te yapıldı. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’na ve Noyanlar Gruba teşekkür plaketi verirken, dereceye girenlere kupalarını Kişmir ve Sadıkoğlu birlikte takdim ettiler.

Diğer Haberler