DünyaGenelManşet

Kate Middleton karantinaya alındı

Son bir ayda corona virüs vaka sayısının 3 kat arttığı İngiltere'de; Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın, corona virüslü bir kişiyle temas ettiği için karantinaya alındığı açıklandı.

TÜM ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

İngiltere tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William’ın eşi Kate Middleton’un Covid-19’lu biriyle temas ettiği açıklandı. Düşesin önlem olarak, karantinaya alındığı ve tüm etkinliklerinin iptal edildiği belirtildi.

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

DURUMU İYİ

“Covid-19 için pozitif olduğu tespit edilen bir kişinin, geçen hafta Cambridge Düşesi ile temas kurduğunu öğrendik. Majesteleri şu anda iyi ve herhangi bir semptom yaşamıyor. Ancak tüm ilgili hükümet yönergelerini izliyoruz. Şu anda evde kendi kendini izole ediyor.”

Bununla birlikte Prens William ve 39 yaşındaki Middleton’un Prens Goerge (7), Prenses Chartlotte(6) ve Prens Louis (3) adında üç çocukları bulunuyor.

Öte yandan, geçen hafta İngiliz ve ABD basınına yansıyan haberlerde, Prens William ile eşi Kate Middleton, Prens Harry ve Meghan Markle ile görüşmek ve aralarındaki gerilimi azaltmak için ABD’ye gizli bir seyahat planladığı öne sürülmüştü.

Diğer Haberler