KıbrısManşetToplum

Kıbrıs Türk Sanayi Odası organizasyonuyla; sanayicilerimiz Anuga Gıda ve İçecek Fuarı’nda

Almanya’nın Köln kentinde gıda sektöründe dünyanın en büyük fuarı olarak bilinen Anuga Gıda ve İçecek Fuarı kapılarını 7 Ekim’de ziyaretçilere açtı.

118 ülkeden 8 bin firmanın katıldığı, 300 bin metrekare kapalı alana sahip fuarda Kuzey Kıbrıslı 4 sanayicimiz de yerini aldı.

Yoğun ilgi gören ve 11 Ekime kadar ziyarete açık olacak fuarın içecekler bölümü hol 8’de, Kıbrıs Türk Sanayi Odası organizasyonunda “North Cyprus” şemsiye standı altında 3 alkollü içki firmamız yer alırken, süt ürünleri bölümü hol 10’da ise süt ürünleri üreticimiz bireysel katılımla yer aldı.

Fuara katılan firmalarımız şunlar:
“Cyprus Brewart Industry Ltd., Mey İçki Sanayi Ltd., Selim ve Oğlu Sema İçkileri Ltd ile Reha Süt Ürünleri Ltd.”
Fuarda; bira, rakı, zivaniya, votka, cin, şarap ve benzeri alkollü içkilerimizin hem tanıtımı hem de tadımı yaptırılıyor. Fuara bireysel olarak katılım gerçekleştiren Reha Süt ürünleri ise diğer peynir çeşitlerinin yanı sıra, hellim tadımı da yaptırıyor.

Fuarın koordinasyonunu ve organizasyonunu Kıbrıs Türk Sanayi Odası profesyonelleri Günce Volkaner ve Hüseyin Ezgin yürütürken, Sanayi Dairesi Fuarlar Amiri Öcal Erten de öncesi ve devamında fuar değerlendirme ve organizasyon desteği sağlıyor. Katılımcılar fuarın önemine dikkat çekerek, dünya gıda ticaretinin kalbinin fuar süresince burada attığını söyledi. Ürün kalitelerine güvendikleri için bu fuarda olduklarını dile getiren katılımcılar, “Dünyada gıda sektöründe olan her marka bu fuarda mutlaka yer alıyor. Böylesine bir arenada bulunmak kendimizi ve ülkemizi anlatmak oldukça değerli. Bunun yanı sıra yakalayacağımız birçok iş ve bilgi fırsatına sahip bir organizasyon” diye konuştu.

İlerleyen günlerde stantlarımızı Köln ve Berlin’de görev yapan TC ile KKTC temsilcilerinin de ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca, Sanayi Dairesi Müdürü Elmas Kavunoğlu da stantlarımızı ziyaret edecek.

Diğer Haberler