GenelKıbrısManşet

Kimliksizler’in Avrupa Parlamentosu’na yapacağı dilekçe için imza kampanyası 26 Mart’a kadar devam ediyor

Güney Lefkoşa’da yaptığı eylemle adını duyuran ve karma evlilik mağdurlarının örgütlendiği Kimliksizler grubu, Avrupa Parlamentosu Dilekçe Komitesi’ne sunulmak üzere detaylı bir dilekçe hazırladı. Dilekçeye katılmak isteyen kişiler, 0548 873 37 71 numaradan detaylı bilgi alabileceği gibi Kimliksizler’in sosyal medya hesaplarından da ilgililere ulaşabilirler. Kampanyanın başlamasını izleyen günlerde yüzlerce imzaya ulaşıldığı belirtiliyor. Dilekçe, Mart ayı sonunda European Parliament Committee on Petitions web portalından yüklenerek resmi başvuru yapılacak.

Son gün 26 Mart Pazar

Gönüllü hukukçuların desteği ile hazırlanan dilekçeye, karma evlilik mağdurlarının Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı olan tarafı, isim ve kimlik numarasını belirterek imza koyabilecek. 26 Mart Pazar’a kadar sürecek olan imza kampanyasının, Kimliksizler’in tüm etkinlikleri gibi tamamen ücretsiz ve gönüllü emekle yürütüleceği vurgulandı.

Dilekçenin içeriğinde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin yarattığı insan hakları ihlallerinde dolayı pek çok çocuğun ve gencin AB vatandaşı olan anne ya da babası ile AB toprakları üzerinde sahip olduğu, serbest dolaşım hakkından, seyahat özgürlüğünden, çalışma hakkından, eğitim hakkından ve aile birliğinden mahrum kalmakta olduğu belirtiliyor.

Diğer Haberler