EkonomiGenelKıbrısManşet

Konsantre ihracatını artırma çabaları var

GIYNIK ÖZEL

Cypfruvex Müdürü Cemal Redif, konsantre ürün ihracatında yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini anlattı

Konsantrenin tutulacağı soğuk hava deposu sorun yaşayan Cypruvex Dilekler Paketleme Evi’nin deposunu kullanacak

Konsantre ürün ihracatında Yeşil Hat Tüzüğü’nün etkin kullanımı için çabalar sürüyor

BÜROKRATİK ENGELLER

Cypfruvex Müdürü Cemal Redif, konsantre ürün ihracatında yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini GIYNIK gazetesi ile paylaştı. Konsantre ürünün satışında bazı bürokratik engeller ve prosedürlerin Cypfruvex’in ihracat yapmasını zorlaştırdığını anlatan Redif, bu durumun, şirketin rekabet gücünü ve ihracat potansiyelini olumsuz etkilediğine işaret etti. Redif, Cypfruvex’in girişimleri ve Yeşil Hat Tüzüğü’nün etkin kullanımı ile konsantre ürün ihracatındaki sorunların en kısa sürede çözüme kavuşacağına inancımız tamdır” dedi.

SOĞUK HAVA DEPOSU

Cemal Redif, sorunların çözümü için gerekli çalışmalara başladıklarını belirttiği açıklamasında, soğuk hava depolarına ihtiyaç duyulmasının, çözümün gecikmesine neden olduğunu, bu nedenle depoya olan ihtiyacın ortadan kaldırılması için çaba harcadıklarını söyledi. Yönetim kurulu ile birlikte bölgede bulunan Dilekler Paketleme Tesisi’nin soğuk hava deposunun Cypfruvex tarafından kullanılması için görüşmeler yapıldığını kaydeden Redif, “Bu adım, sorunun geçici olarak çözülmesine katkı sağladı” dedi.

ÇÖZÜM İÇİN ATILAN ADIMLAR

Yeşil Hat Tüzüğü’nün imkanlarından faydalanarak, konsantre ürün ihracatında yaşanan bürokratik engellerin kaldırılması için çalışmalar yürütüleceklerini belirten Redif, Güney Kıbrıs kapısının açılması birlikte konsantrenin pazarlanması seçeneklerinin arttığını vurguladı. Redif yaşanan sorunların farkında olduklarını ve çözümleri için gerekli adımları atmaya başladıklarını ifade etti. Redif, Dilekler Paketleme Tesisi’nin kullanılmasıyla soğuk hava depolarına olan ihtiyacın ortadan kaldırılması gibi geçici çözümlerin yanı sıra, Yeşil Hat Tüzüğü’nün de imkanlarından faydalanmaya çalışacaklarını söyledi.

Diğer Haberler