GenelManşetTürkiye

Koronavirüsü yendi, önce hastanedeki patlamadan sonra da depremde yıkılan evden kurtuldu

Gaziantep'te koronavirüse yakalandıktan sonra kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesindeki patlamadan yaralı kurtulan 78 yaşındaki Halil Karakuş, Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılan evden de yakınlarıyla sağ kurtulduğu için şükrediyor.

Gaziantep’te koronavirüse yakalandıktan sonra kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım ünitesindeki patlamadan yaralı kurtulan 78 yaşındaki Halil Karakuş, Kahramanmaraş merkezli depremde yıkılan evden de yakınlarıyla sağ kurtulduğu için şükrediyor.

İslahiye’de yaşayan Karakuş ve eşi, yaklaşık 2,5 yıl önce Koronavirüse yakalandıktan sonra durumları kötüleşince hastaneye yatırıldı.

Eşini Koronavirüs nedeniyle kaybeden Karakuş, Gaziantep`teki bir özel hastanenin yoğun bakımında tedavi görmeye devam etti.

Karakuş, hastanenin yoğun bakımında 19 Aralık 2020’de meydana gelen ve 11 kişinin yaşamını yitirdiği patlamada yaralandı.

Başka bir hastaneye sevk edilen Karakuş, yaklaşık 70 gün süren tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depreme evinde yakalanan Karakuş, yıkılan binanın ikinci katındaki evlerinden yakınlarıyla atlayarak bir kez daha yaşama tutundu.

Hafif yaralanan Karakuş, tedavisinin ardından çocukları ve torunlarıyla Kalyon Konteyner Kent`te kalmaya başladı.

Diğer Haberler