GenelKıbrısManşet

KSTÜ’nün 342 mezunu düzenlenen törenle diplomalarını aldı

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Mezuniyet Töreni 10 Haziran 2024 akşamı Güzelyurt Kaymakamı, üniversite rektörleri, akademik ve idari personeller ile çok sayıda misafirin katılımıyla okulun arka bahçesinde büyük bir coşkuyla kutlandı.
Metis Trio’nun müzik resitali ile başlayan gece, mezun ailelerinin de geniş katılımıyla unutulmaz anlara sahne oldu. Toplamda 342 mezun, diplomalarını alarak bu özel gecede yerlerini aldı.
KSTU Rektörü Prof.Dr. İbrahim Levent Taner ve Diş Hekimliği Fakültesinden üniversite birincisi Fairoz Abdellah Ali Ali de tören sırasında konuşma yaptılar. Özellikle Diş Hekimliği Fakültesi mezunları için düzenlenen yemin töreni, duygusal anlar yaşattı. Yemin töreninin ardından fakülte mezunları diplomalarını alarak, mesleki hayatlarına adım attılar.
Mezunların kep atma anında ise gökyüzünü aydınlatan havai fişek gösterileri, törene renk kattı. Gecenin ilerleyen saatlerinde canlı müzik performansı ile devam eden kutlamalar, neşe ve coşku içerisinde sona erdi.

Diğer Haberler