KıbrısManşetSiyaset

KTAMS’tan Cumhurbaşkanı Tatar’a ‘Karşılama töreni’

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı Gaziantep ziyareti dönüşü protesto ediyor

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Gaziantep ziyareti dönüşü protesto ediyor.

Ercan’da şok eylem yapan sendika, Ercan çemberinde pankart açtı.

Sendika, Tatar’ın “ülke yangın yeriyken ülkede durmamasını ve halkın vergileri ile gezmesine” tepki gösteriyor.

Tatar, uçağının saat 22.00’de inmesi beklenirken, havalimanından geç çıkması nedeniyle de tepki çekti. KTAMS Başkanı Güven Bengihan, basına yaptığı açıklamada, “Çıkmasını dört gözle bekliyoruz. Çıkmadan da gitmeyeceğiz. Selamımızı vereceğiz o da selamımızı alacak” ifadelerini kullandı.

KTAMS’ın ‘Memleketimize hoş geldin Sn. Cumhurbaşkanı’ ve ‘Yangın Yerine Gider’ şeklindeki manidar pankartları da oldukça dikkat çekti.

Uçağı Ercan Havalimanı’na iniş yapan Tatar’ın havalimanından çıkış yapması bekleniyor. Eylemciler, Tatar’ın Havalimanı’ndan çıkmayarak halen daha Ercan VIP salonunda beklemesine tepki gösterdi.

GIYNIK ekibi de KTAMS’ın şok eylemini anbean canlı olarak takip ediyor.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın havalimanından çıkmasının ardından açıklama yapan Güven Bengihan, Tatar’ı sert bir dille eleştirdi.

Bengihan, “Bu ülke için direnmeye devam edeceğiz. Biz gaile çekiyoruz. Bundan sonrada bu şekilde tepki vermeye devam edeceğiz. Sayın Tatar, üç kere düşünüp karar versin yurt dışına giderken… Adınız Evliya Çelebi’ye çıktı. Bu ülkenin makamlarını küçük düşürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Tatar’ın gezmekten çekinmediğini de vurgulayan Bengihan, “Bu ülkedeki insanların açlık sınırının altında kalmasından hiç mi gaile çekmiyorsunuz? Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesini anlatıyormuş ancak Kıbrıs Türk halkı umursamazlığınız yüzünden yok oluyor” ifadelerini kullandı.

“Bu ülkenin Cumhurbaşkanı misafir olarak karşılandı. Çünkü siz misafir Cumhurbaşkanısınız, 3 gün sonra geri gideceksiniz” ifadelerini kullanan Bengihan, “Memleket yangın yerine döndü siz kebap partisi veriyorsunuz. Bu ülke bu kadar başıboş bırakılır mı? Bizim sitemimiz memleket sevgisindendir. Yaşanan sıkıntılara yönelik tepki göstermeye devam edeceğiz. Bir gece ansızın geldik, yine gelebiliriz” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler