KıbrısManşetSiyasetToplum

“Mali polis Erhan Arıklı’nın servetini araştıracak”

HP Genel Başkanı Özersay, Başsavcılığın, Bakan Arıklı’nın ‘artan servetinin’ araştırılması için Mali Polis tarafından soruşturma başlatmasını emrettiğini açıkladı

HP Genel Başkanı Özersay, Başsavcılığın, Bakan Arıklı’nın ‘artan servetinin’ araştırılması için Mali Polis tarafından soruşturma başlatmasını emrettiğini açıkladı.


“ARIKLI, SERVETİNİ GENİŞLETTİ FAKAT MAL BİLDİRİMİNDE BULUNMADI”
Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, Başsavcılık emriyle; Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın bakan olduğu süreçte servetini genişletip Meclis’e mal bildiriminde bulunmadığı yönündeki iddialarla ilgili olarak olası suç ihtimalinin araştırılması için polisin soruşturma başlattığını açıkladı. “Aynı şikâyet dilekçesinden hareketle Meclis’teki diğer milletvekillerinin servetlerini yasada tarif edildiği şekilde doğru beyan yapmayarak veya servetlerinin kaynağını beyan etmeyerek işlemiş olabilecekleri suçlarla ilgili olarak da bir soruşturma başlatılması istedi” diyen Özersay, tüm bu konularla bağlantılı olarak polise ifade verdiklerini belirtti.

“TÜM MİLLETVEKİLLERİ SORUŞTURULACAK”
“Mali Suçlarla Mücadele Şube Amirliği ‘ne davet edildik” diyen Özersay, Başsavcılığımız Sayın Erhan Arıklı’nın mal bildiriminde bulunmayarak işlemiş olabileceği suçların araştırılması için polisin soruşturma başlatmasını istemiştir. Aynı şikâyet dilekçesinden hareketle Meclis’teki diğer milletvekillerinin servetlerini yasada tarif edildiği şekilde doğru beyan etmeyerek veya servetlerinin kaynağını beyan etmeyerek işlemiş olabilecekleri suçlarla ilgili olarak da bir soruşturma başlatılmasını istenmiştir” diyen Özersay, “Tüm bu konularla bağlantılı olarak polisimize ifadelerimizi verdik. Polis soruşturması bugün (dün) itibariyle başlamıştır. Konuları ciddiye alan ve hiç zaman kaybetmeden hızlı hareket eden Başsavcılığımıza ve Polisimize teşekkür ediyoruz” diyerek, gelişmelerle ilgili olarak kamuoyuna düzenli bilgi vermeye devam edeceklerini de vurguladı.

 

Diğer Haberler