KıbrısManşetToplum

Metehan’a çağdaş çehre

Metehan geçiş kapısında başlatılan iyileştirme çalışmaları süratle devam ediyor

Metehan geçiş kapısında başlatılan iyileştirme çalışmaları süratle devam ediyor.

PROTOKOL İMZALANDI
Metehan (Kermiya) geçiş kapısının daha çağdaş bir yapıya kavuşturulması için çalışma başlatıldığı bildirildi. Metehan Kara Geçiş Kapısı’ndaki iyileştirme çalışmaları, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile Başbakanlık arasında imzalanan protokol çerçevesinde sürdürülecek.

HIZLI GEÇİŞLER
İyileştirme çalışmaları kapsamında; Metehan Kara Geçiş Kapısı’nın, çağdaş bir çevre düzenlemesi ile daha hızlı geçişlere olanak sağlayacağı bir yapıya dönüştürülmesi, çift şerit gidiş, çift şerit geliş aksı olan mevcut durumunda iyileştirme yapılması, otopark ihtiyacının karşılanması, cafe ve benzeri hizmetlerin daha çağdaş hale getirilmesi amaçlanıyor.

TURİSTİK OTOBÜSLER
Kermiya geçiş kapısındaki çalışmalar çerçevesinde ayrıca sigorta çıkarmak amaçlı gelenlere ayrı bir bölüm, turistik otobüslere ayrı bir bölüm yapılacak. Kapıdaki iyileştirme çalışmalarının müteahhitliğini Tüfekçi Ltd. yapıyor. Tüfekçi Ltd. yetkililerinden Tolga Tüfekçi, çalışmaların tamamlanması ile daha çağdaş ve ihtiyaca cevap veren fonksiyonel bir yapının oluşturulacağını kaydetti. Tolga Tüfekçi, çalışmaların mümkün olan en kısa sürede tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Diğer Haberler