KıbrısManşet

“Milli bünyede yaralar açıyor”

"Akıncı, CTP'den oy devşirebilmek için milli bünyede onarılmaz yaralar açıyor"

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, “Sayın Akıncı, sırf rakibi CTP’den oy devşirebilmek için milli bünyede onarılmaz yaralar açıyor…” dedi.

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Anadolu Kalkınma ve İşbirliği (AKİDER) nin davetlisi olarak Kütahya’ya gitti.

Bu sabah Kütahya’da bir basın toplantısı düzenleyen Arıklı, KKTC’de yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Basın toplantısında Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Hatay benzetmesini de yorumlayan Arıklı, Sayın Akıncı’nın bilinçli olarak Türkiye ile ipleri gerdiğini, halkı kamplara bölmek için planlı ve programlı eylem ve söylemlerde bulunduğunu söyledi. Arıklı; “kin ve nefret tohumları ekenler, hasat zamanı düşmanlık biçerler. Sayın Akıncı sırf rakibi CTP’den oy devşirebilmek için milli bünyede onarılmaz yaralar açıyor…” dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti:

“YDP adayı olarak ben diğer rakiplerimden farklı olarak federasyona karşı çıkıyorum. Seçilirsem asla federasyon görüşmeyeceğim, diyorum. Partim YDP ya beni ikinci tura taşıyacak ya da Cumhurbaşkanının kim olacağına karar verecek. Biz KKTC’yi yaşatıp tanıtacak, Türkiye ile iyi ilişkiler kuracak bir Cumhurbaşkanı istiyoruz… “

Diğer Haberler

Başa dön tuşu