Kültür SanatManşet

“Mutlu Çocuklar- Anne Baba El Kitabı” yarın halkla buluşturuluyor

Alanında bir ilk olan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” tanıtım etkinliği, yarın Cumhurbaşkanlığı’nda yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın ülke genelinde Devlet ilkokullarımızda Anne-Baba Okulu oluşturma fikri ile yola çıkılarak, anne ve babaları çocuk yetiştirme sürecinde bilinçlendirme ve çocuk gelişimi ile ilgili farkındalık yaratma amacıyla yazılan, “Mutlu Çocuklar- Anne Baba El Kitabı” yarın halkla buluşturuluyor.

Tanıtım etkinliği saat 19.00’da Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleşecek.

KKTC Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’ın öncülüğünde, Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ve Prof. Dr. Nergüz Bulut Serin’in kaleme aldığı “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı”, ebeveynlere bir başvuru kaynağı olarak hazırlanırken, alanında ülkemizde bir ilki gerçekleştiriyor.

Kitap, KKTC Cumhurbaşkanlığı ve K.T. Vakıflar İdaresi sponsorluğunda basıldı

Dört ana bölümden oluşan kitapta, sağlıklı fiziki büyüme, aile içi sağlıklı ilişkiler, sağlıklı toplumsal ilişkiler ve özel durumlarla başa çıkma yöntemleri ele alındı. İlk baskısı, KKTC Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan kitabın, ikinci baskısı ise K.T. Vakıflar İdaresi sponsorluğunda yapıldı.

Tanıtım etkinliği ve söyleşilerle halkla buluşturulacak

Tanıtım etkinliğinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, projeye öncülük eden Cumhurbaşkanı Eşi Sibel Tatar, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve kitabın yazarlarından Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek birer konuşma yapacak ve bu önemli projeye katkı koyanlara teşekkür plaketi verilecek. Kitabın yazarlarının konukların sorularını cevaplandırmasının ardından tanıtım kokteyline geçilecek.

26 Mayıs 2022 tarihinde KKTC Cumhurbaşkanı Eşi Sibel tatar öncülüğünde ülke genelinde tüm devlet ilkokullarında başlayacak olan Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri’nde Mutlu Çocuklar Anne Baba El Kitabı ücretsiz olarak KKTC Cumhurbaşkanlığı tarafından dağıtılacaktır.

Diğer Haberler