GenelKıbrısManşetTürkiye

Ne çimentosu ne de demiri var

Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize mezar olan İsias Otel’in çürük, eksik ve ucuz malzemeyle yapıldığı belirtildi

Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize mezar olan İsias Otel’in çürük, eksik ve ucuz malzemeyle yapıldığı belirtildi

YARGI ÖNÜNDE HESAP SORULACAK

Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, yaptığı açıklamada facianın sorumlularından yargı önünde hesap sorulmasını sağlayacaklarını açıkladı. Esendağlı, Türkiye’de bu konuda suç duyurusunda bulunarak yasal süreci başlatmış olan Türkiye Barolar Birliği’nden hukuki destek alacaklarını söyledi. Esendağlı ayrıca, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Tunç Adanır’ın da TMMOB ile enkaz alanından numune alınması ve bilirkişilik süreci ile işbirliği içerisinde hareket etmek üzere temas kurduğunu kaydetti.

İMO’DAN 3 KİŞİ GİDECEK

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Başkanı Gürkan Yağcıoğlu, oda üyesi iki mühendis ile birlikte, numune alabilmek ve teknik rapor tutabilmek için Adıyaman İsias otel enkazına gitmek adına girişim yaptıklarını duyurdu. Bölgeye bizzat giderek, ileriki süreçte açılacak olan davalar için numune almak ve teknik rapor tutmak istediklerini belirten Yağcıoğlu, yetkililerden cevap beklediklerini ve kısa süre içinde yola çıkmak istediklerini kaydetti.

DEHŞET VERİCİ İDDİALAR

Yusuf Avcıoğlu da yaptığı bir paylaşımda İsias otelle ilgili dehşet verici iddialarda bulundu. Avcıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “İki eski apartmanın birleştirilip dış cephe kaplaması ile otel yapıldığı, üzerine 2 kat fazladan çıkıldığı, lobi yapımı için kolon ve kirişlerin kesildiği, binanın daha önce mühürlenmesine rağmen tekrar açıldığı, kolonlar ve plakalar içerisine beton yememesi için tuğla ve briketler konduğu, 10 katlı binada kullanılan demirlerin 8’lik 10’luk olduğu, betonun kum gibi ufalandığı yönünde birçok bulgu ve iddia var.”

Diğer Haberler