GenelKıbrısManşet

“Niye yeteri kadar su alamıyoruz?”

Girne Belediyesi Başkanı Murat Şenkul, yeteri kadar su alamadıklarını belirterek yetkililere sordu

Girne Belediyesi Başkanı Murat Şenkul, yeteri kadar su alamadıklarını belirterek yetkililere sordu

SORUN DEVAM EDİYOR

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, “Niye yeteri kadar su alamıyoruz?” diye sordu; Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş’a çağrı yaptı. Başkan Şenkul, “Geçen hafta Geçitköy barajından bizlere su ulaşmasını sağlayan hatta oluşan arıza giderildikten sonra arıza öncesine göre çok daha az su alabiliyoruz. Suyun bölgelere ulaşmasından sorumlu arkadaşlarımız 8 gündür birkaç saatlik uyku dışında aralıksız çalışıyor. Buna rağmen Girne’nin merkezinde hala su veremediğimiz belirli sokaklar ve siteler var. Su alan bölgelerde de dönüşümlü su verebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“NE ZAMAN AÇIKLAMA YAPACAKSINIZ?”

KKTC Su İşleri çalışanlarının bütün gayretlerine rağmen Geçitköy üzerinden dağıtılan ve vatandaşlar tarafından Türkiye suyu olarak bilenen suyun bize ulaşmasında sorun var” açıklamasını yapan Şenkul, şöyle devam etti: “Buradan konudan sorumlu Tarım Bakanını açıklama yapmaya davet ediyorum. Sorun nedir? Niye yeteri kadar su alamıyoruz? Problem çözüldü diyorsunuz ama birçok pompa istasyonu basınç almadığı için çalışmıyor. Bizlere değilse bile vatandaşlara bu konuda çıkıp kim ne zaman açıklama yapacak? Tekrar soruyorum sorun nedir?”

“PARASINI ÖDEYİP SU ALAMIYORUZ”

Su sorunu ile ilgili yaşanan sıkıntıları özelde Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş’a genelde ise tüm hükümet edenlere aktardıklarını belirten Şenkul, herhangi bir geri dönüş alamamaktan da şikayet etti. Başkan Şenkul;” Tüm belediyeler satın aldığı suyu katkısından kesilmek suretiyle bir tamam ödüyor. Mesela Girne Belediyesi bu ay sonu 6-7 milyon TL su parasını eksiksiz ödeyecek ama yeteri kadar su alamıyor.%40 yerel kaynak kullanmasına rağmen su yetmiyor. Bir şey yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Diğer Haberler