KıbrısManşetToplumTürkiye

Oğuz, 6 Şubat Depreminin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, 6 Şubat Depreminin yıldönümünde yayımladığı mesajda “Adaletin sağlanması için elimizden geleni yapacağız” dedi

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz 6 Şubat Depreminin yıldönümünde yayımladığı mesajda, 2023 Türkiye’nin 11 ilinde yaşanan Asrın Deprem Felaketi’nin üzerinden bir yıl geçtiğini, ancak, zamanın geçmesiyle birlikte yaşanılan acıların katlandığını söyledi.

Yaşanılan tarifsiz acının üzerinden bir yılın geçtiğini ancak, acıların taze ve can yakıcı bir şekilde tüm Kıbrıs Türk halkının içinde olduğunu kaydetti.

Oğuz, “Deprem felaketinde 50 binden fazla insan ile birlikte Kıbrıs Türk halkı olarak Şampiyon meleklerimizi, dostlarımızı ve arkadaşlarımızı kaybettik.

Acımızın hafiflemesi mümkün değil çünkü tarih boyunca ülkemizde yaşanan savaşlarda bile bu kadar çok can kaybı yaşamadık. Ülkemizin geleceğini inşa edecek, umut vaat eden çocuklarımızı, insan eliyle yapılmış binaların altında kaybettik. Binlerce can, binlerce yürek, dakikalar içinde yok oldu, hayatlar son buldu, ailelerin evlerine ateşler düştü.” dedi.

Oğuz, tüm sorumluların yargılanması için adalet mücadelesinin devam ettiğini ve suçluların ‘olası kast’ile yargılanarak hak ettikleri cezayı bulmaları için canla başla çalışmaya devam edeceklerini belirterek “Depremde yaşamlarını yitiren tüm canlara Allah’tan rahmet diliyor, yaslı ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Acımız büyük, kayıplarımızı hiç bir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız; adaletin sağlanması için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler