KıbrısManşetPolisiye – AdliToplum

Önce ifadeye çağrıldılar, ev tahliye edilince serbest bırakıldılar

Mağusa’da Maraş bölgesinin Harika Mahallesi’nde kaldıkları evi tahliye etmeleri kararı çıkan Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk polis tarafından tutuklandı, çift tutukluyken ev tahliye edildi

Mağusa’da Maraş bölgesinin Harikalar Mahallesi’nde kalan ve 2012 yılından beri kaldıkları ev için hukuk mücadelesi veren Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çiftinin evlerinden tahliye edilmemek için direnişleri fayda etmedi.

Haluk Yıldırım ve Sıdıka Öztürk çifti dün akşam polise ifade vermeleri için çağırılarak tutuklandılar, bugün ise çiftin tutuklu olduğu sırada evleri tahliye edildi.

Haluk Yıldırım’ın iş ortağının sözüne güvenerek iş yerinin üzerine inşa ettiği ev için yıllarca süren hukuk mücadelesini kaybedip tahliye kararı çıkan çift, önceki gün icra memurlarının gelmesi ile evin tahliye edilmemesi için direniş göstermişti.

Haluk Yıldırım-Sıdıka Öztürk çifti olay ile ilgili ifadeleri alınmak üzere Mağusa Polis Müdürlüğü’ne çağrıldı ve dün gerçekleşecek olan tahliye işlemini engellememeleri için tutuklanarak hücrelere yerleştirildi.

Çift Mağusa Polis Müdürlüğü hücrelerindeyken bugün öğlen saatlerinde icra memurları polis eşliğinde evi tahliye etti.

Evdeki her şey kayıt altına alınarak sokak ortasına yığıldı, evin kapısının kilidi değiştirildi, çiftin 13 ve 14 yaşındaki iki çocuğu ise, olup bitenleri gözyaşları içerisinde izledi.

Çift evin tahliye işleminin ardından saat 15:30 sıralarında serbest bırakıldı.

Yaşanan dramın ardından Gazimağusa Belediyesi devreye girdi. Kıbrıs Postası’na konuşan Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, aileye geceyi geçirmeleri için bir otel sağlandığını açıklarken, ailenin daimi ikamet edebileceği bir ev bulmak için de çalışma başlatıldığını belirtti.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Diğer Haberler