KıbrısManşetSiyaset

“‘Önce memleket’ diyerek memleketimizin avuçlarımızın arasından kayıp gitmesine izin vermemeliyiz”

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, "Değişimin önündeki en büyük engel toplumsal yararın kişisel ve zümresel menfaatlere feda edilmesinden zerre rahatsız olmayanlardır. 'Önce Memleket' diyerek memleketimizin avuçlarımızın arasından kayıp gitmesine izin vermemeliyiz" dedi.

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, kurulu düzenden nemalanan, statükonun devamından yana olan kesimler için hükümetin, halk iradesin yok sayılarak kurulmasının ve  hükümetin gayrimeşru olmasının
önemi olmadığını belirtti.
Sosyal Medya hesabından paylaşımda bulunan Özeray, “Menfaatleri karşılandığı sürece her yerde herkes ile kol kola girebilirler. Bu durum konforundan vazgeçmek istemeyen muhalefet için de geçerlidir.” dedi. Özersay, değişimin önündeki en büyük engelin, toplumsal yararın, kişisel ve zümresel menfaatlere feda edilmesinden zerre rahatsız olmayanlar olduğuna dikkat çekerek, ‘Önce memleket’ diyerek memleketimizin avuçlarımızın arasından kayıp gitmesine izin vermemeliyiz” dedi.
Özersay’ın paylaşımı şöyle:
“Kurulu düzenden nemalanan, statükonun devamından yana olan kesimler için hükümetin Halk iradesi yok sayılarak kurulmuş olmasının yani hükümetin gayrimeşru olmasının HİÇ BİR ÖNEMİ YOKTUR. Menfaatleri karşılandığı sürece her yerde herkes ile kol kola girebilirler. Bu durum konforundan vazgeçmek istemeyen muhalefet için de geçerlidir. DEĞİŞİM’in önündeki en büyük engel TOPLUMSAL YARARIN, KİŞİSEL ve ZÜMRESEL menfaatlere feda edilmesinden zerre rahatsız olmayanlardır. #ÖnceMemleket diyerek memleketimizin avuçlarımızın arasından kayıp gitmesine izin vermemeliyiz.

Diğer Haberler