GenelKıbrısManşetSiyaset

Özgürgün: Uzun süredir gelemedim ama yakında geleceğim

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı olmasını da değerlendiren Özgürgün, politikada 24 saatte bile çok şey değişebileceğini ifade ederek, bugünkü konjekterün Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı’na getirilmesini sağladığını söyledi

Eski Başbakan ve eski UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün suskunluğunu bozdu ve ülkeye geri döneceğinin sinyalin verdi.

Hüseyin Özgürgün’ün adaya gelip gelmeyeceği sorusuna şu cevabı verdi:

‘’Uzun süredir gelemedim ama yakında geleceğim. Kurultay sonuçlandıktan sonra hükümet kurma çalışmaları esnasında destek vermek istiyorum. Meclise de döneceğim. Kasım ayı içerisinde dönmeyi düşünüyorum. Burada olmamam sebebi de ciddi bir süreç yaşadım. Kendi partim de bana sıkıntı yaşattı ve bu kırgınlık beni buralara taşıdı. UBP benim dokunulmazlığım kalkması noktasında HP’nin istediği yönde karar aldı. Tabandan bana çok ciddi destek var ama parti yönetimi bana sahip çıkmadı. Beni mahkeme sürecine sürükleyecek bir karar alındı. Benim korkum tabi ki yok ama beni bu şekilde yargının önüne koymak beni buralara sürükledi. Kırgınlığım geçmedi ama hükümetin bozulmuş olması yeni bir dönemin geliyor olması ve ülke durumuna bakınca UBP tabanının bana sevgisi dönüş kararıma yol açtı. Ben önümüzdeki süreci daha değişik ve yeni bir dönem olarak (siyasetin yerlere düşmediği) bir dönem olarak katkı koymak isterim.

Hükümetin devam etmesi için UBP bana mecbur kaldık, ülke zora girecekti ifadeler kullandılar ama ben bunu kabul etmiyorum, gelinen nokta ortada. Ben diğer partilere kızmıyorum, parti yönetimi parti birlikte çalıştığı insana sahip çıkmalıydı. Benim esas düşüncem bu süreçten sonra ülkeye gelmektir. Doğrusu kurultayın sonrasında hükümet kurulduktan sonra gelmektir. Koşullar da şuan kırgınlığımı geçiştirebileceğim duruma geldi.

Benim milletvekili olma derdim yok, partinin her hangi bir noktasında da görev yaparım. İstifam geçerlidir, cevap vekillerindir.

Adaya geldiğim zaman hukuki prosedür ne ise yapılacaktır. Benim hiçbir korkum çekingem yok. burada bir kumpas vardır ve bu kumpasa kendi partim alet olmuştur. Ben geleceğim ve hiç bir korkum da yoktur.’’

Ersin Tatar konjektürün etkisi ile Cumhurbaşkanı seçildi

Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanı olmasını da değerlendiren Özgürgün, politikada 24 saatte bile çok şey değişebileceğini ifade ederek, bugünkü konjekterün Tatar’ın Cumhurbaşkanlığı’na getirilmesini sağladığını söyledi.

UBP ile CTP’nin yeni oluşumla iktidara gelebileceğine inanıyor musunuz sorusuna ise;

CTP ile ilk koalisyon benim dönemimde oldu cevabını vererek CTP’ye ışık yaktı.

Diğer Haberler