KıbrısManşetSiyaset

Özkızan: CTP, Dayatmanın AKP’den Geldiğini Israrla Gizliyor

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Celal Özkızan, son günlerde gündemi meşgul eden belediyeler yasasının Türkiye’deki iktidar partisi AKP dayatması ile hayata geçirildiğini savundu

Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Celal Özkızan, son günlerde gündemi meşgul eden belediyeler yasasının Türkiye’deki iktidar partisi AKP dayatması ile hayata geçirildiğini savundu.

Özkızan, partisi adına yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıslı Türk toplumunun iradesinin pek çok açıdan kuşatma altında olduğunu, asıl meselenin belediyelerin birleştirilip birleştirilmemesi veya hangi belediyelerin nasıl birleşeceği meselesi olmadığını iddia etti.

Bağırış, küfür, kavga, kıyamet gibi sansasyonel ve anlık siyasi çıkışların çözüm yaratmayacağını kaydeden Özkızan, somut taleplere ve hedeflere dayalı uzun ve sabırlı bir mücadelenin hazırlanmış olması gerektiğini belirtti.

“CTP, Dayatmanın AKP’den Geldiğini Israrla Gizliyor”

Özkızan, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) belediyeler konusunda özünde UBP’den çok farklı düşünmediği görüşünü de belirterek, buna rağmen CTP’nin UBP’ye karşı kazan kaldırdığını ortak hareket etmesi gereken toplumsal muhalefet kesimlerini de dışladığını ifade etti.

Özkızan, “CTP ‘ben bildiğimi yapacağım, siz de peşimden geleceksiniz’ diyor, bütün ortak alanları susturuyor, bu tavrına karşı çıkanlara karşı da sosyal medyada linç kampanyası başlatıyor” ifadelerini kullandı.

“CTP, dayatmanın AKP’den geldiğini ısrarla gizliyor” diyen Özkızan, CTP’nin bütün meseleyi UBP üzerinden açıklamaya çalıştığını belirtti.

“Umut olarak çıkıp anında büyük bir hayal kırıklığı yarattı”

Yaratılan somut duruma sessiz kalmayacaklarını açıklayan Özkızan, açıklamasında, “Unutmayın, Kıbrıslı Türk halkını bugüne kadar umutsuzluğa en çok düşüren UBP olmadı. UBP, Kıbrıslı Türklerde öfke, sıkıntı ve bıkkınlık yarattı. Umutsuzluğu ise, halkın karşısına ‘umut’ olarak çıkıp anında büyük bir hayal kırıklığı olan CTP gibi yapılar yarattı” ifadelerine yer verdi.

Özkızan, Kıbrıslı Türklerin yeni bir umutsuzluk dalgasını karşılama lüksü bulunmadığını kaydederek, “Sırf CTP bir kez daha hükümete gelsin diye susup oturacak değiliz… bir de bunu fırsat bilip bunun üzerine kendi siyasi kariyerini inşa etmeye çalışan bir grup CTP’li vekilin linç kampanyasına karşı sessiz kalacak değiliz.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler