KıbrısManşetToplum

Üniversite sahipleri durumu fark ederek Mali Polis’e şikayette bulundu!

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde bazı üst düzey yöneticilerin yolsuzlukları ortaya çıktı

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde bazı üst düzey yöneticilerin yolsuzlukları ortaya çıktı.

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde gerçekleştirilen araştırma ve denetimler sonucunda üniversitenin bazı üst düzey yöneticilerinin ciddi yolsuzluklar yaptıkları ve örgütlü şekilde zimmetlerine para geçirdikleri ortaya çıktı.

Üniversite sahipleri, bu tespitlerini belgeleriyle birlikte Mali Polis’e bildirerek resmi şikayette bulundular.

MALİ POLİS ÇOK YÖNLÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI
Mali Polis, üniversite kurucularının şikayeti üzerine, üniversitedeki yolsuzlukları araştırmak üzere üniversitenin kurucuları ve sahipleri ile işbirliği içerisinde kapsamlı bir soruşturma başlattı ve önemli bilgilere ulaştı.

İKİ PERSONEL TUTUKLANDI
Mali Polis’in soruşturması sonucunda üniversitedeki üst düzey görevlilerden Üniversite Genel Sekreteri ve Direktörü Serdal Gündüz ve International Ofis Daire Başkanı Amir Shakira tutuklandı. Bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan şüphelilerin tutukluluk süreleri, mahkeme tarafından 6 gün daha uzatıldı.

SORUŞTURMA TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR
Üniversite sahiplerinin işbirliğiyle başlatılan operasyon, Mali Polis tarafından derinleştirilerek titizlikle sürdürülüyor. Büyük bir vurgun çetesinin çökertildiği bu operasyonun, yolsuzluklar ortaya çıkarılana ve sorumlular adalet önünde hesap verene kadar devam edeceği öğrenildi.

Diğer Haberler