GenelKıbrısManşet

Polisiye olaylar… Bafra’da otel odasından hırsızlık… 4 yerde yangın…

Bafra’da faaliyet gösteren bir otelde çalışan G.D’nin (E-28), oteldeki bir odadan I-phone 11 Pro Max Gold marka cep telefonunu çaldığı tespit edildi. Bahse konu şahıs tutuklandı.

Kumarhaneye girişi yasak olan 22 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı

Polis basın bültenindeki bilgilere göre, Girne’de dün üç ayrı kumarhanede gerçekleştirilen denetimler sonucu, kumarhaneye girmeleri yasak olan 22 kişi tespit edildi. Bahse konu şahıslar aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

4 yerde yangın

Lefkoşa-Güzelyurt ana yolunun Karatepe mevkiinde dün gece 20.30 sıralarında çıkan yangın sonucu, yaklaşık 15 dönümlük tarla içindeki anızlar ile 3 rulo balya yandı.

Yine dün 18.30 sıralarında, Korkuteli ile Çayönü köyleri arasında bulunan arazide başlayan yangın sonucu, yaklaşık 50 dönümlük alan içerisindeki çalılık, dikenlikler ve kuru otlar ile 200 metre genişliğindeki dere yatağındaki bitki örtüsü yandı.

Girne’de dün 20.45’te Şehit Cavit Salih Sokak’taki bir apartmanının havalandırma boşluğunda, henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı çıkan yangın sonucu, apartman sakini bir şahsın depo olarak kullandığı odada 1 gaz sobası, 1 kullanılmayan şofben, 2 çanta ile muhtelif aletler, yiyecek malzemeleri, 1 ahşap raf, apartmana ait su ve gider boruları ile 1 kaynak makinesi yanarak zarar gördü.

Alsancak’ta faaliyet gösteren bir mobilya atölyesinde de bu sabah 06.00 sıralarında, henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın meydana geldi.

Yangın sonucu atölyeye ait muhtelif kereste ve iş makineleri ile yangının çevreye sirayet etmesi sonucu, yaklaşık yüz metre karelik alandaki kuru ot ve kamışlıklar yanarak zarar gördü.

Çıkan dört yangının tümü, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Polisin yangınlarla ilgili soruşturması sürüyor.

KANUNSUZ UYUŞTURUCU MADDE TASARRUFU

12.10.2022 tarihinde, Ercan Hava Limanı’nda, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu (Zula Operasyonu), Ö.E.(E-47)’nin tasarrufunda yaklaşık 100 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

12.10.2022 tarihinde, Gazimağusa’da, H.A.G.(E-23)’nin kalmakta olduğu ikametgahta polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ile uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan toplam 4,050 Euro, 17,200 TL ve 40 Stg nakit para bulunarak emare alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

12.10.2022 tarihinde, Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından U.Ç.(E-23)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada, içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık bir adet sarma sigara bulunarak emare olarak alınmıştır.

Mesele ile ilgili yürütülen ileri soruşturmada, olayla bağlantısı olduğu tespit edilen M.A.Ş.(E-27)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramda ise, yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alınmıştır.

Bahse konu şahıslar ile mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan G.Y.(E-20) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Diğer Haberler