GenelKıbrısManşet

Sahte parayla benzin aldı!

Güzelyurt'ta meydana gelen sahte parayı tedavüle sürme ve sahtekarlıkla para temini suçları ile ilgili zanlı Mahmut Fırat bugün Güzelyurt kaza Mahkemesi'nde yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri verdi.

GIYNIK ÖZEL

Güzelyurt’ta meydana gelen sahte parayı tedavüle sürme ve sahtekarlıkla para temini suçları ile ilgili zanlı Mahmut Fırat bugün Güzelyurt kaza Mahkemesi’nde yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri verdi.

Olay ile ilgili mahkeme de yeminli şahadet veren adli şubede görevli polis memuru Özce Akıncı 14.06.24 tarihinde Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bir benzin istasyonunda müşteri olarak giden zanlı Mahmut Fırat kullanımındaki araca 500 TL benzin alıp karşılığında sahte olduğunu düşünülen 1 adet 100 Euro ödeme olarak verip tedavüle sürdükten sonra para üstü olarak 2 bin 980 nakit para olarak aldığı tespit edilmiştir.

20.06.24 tarihinde olayın polise gitmesiyle birlikte benzin istasyonunun kamera kayıtlarında yapılan incelemede zanlı Mahmut Fırat tespit edilerek tutuklandı ve konu sahte olduğu düşünülen 2 adet 100 Euro emare olarak alındı. Yine zanlının benzin istasyonunda para üstü olarak temin ettiği toplam 5 bin 960 TL nakit para tasarrufundan temin edilerek emare olarak alındı. Zanlı aleyhinde yürütülen soruşturma yeni başladığından ötürü poliste 3 gün tutukluk süresi talep eden akıncı yargıç da zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler