FutbolKıbrısManşetSporToplum

Şimdi tamam mı yani!!

aklaşık 20 yıldır köşe yazarlığı yapıyorum, bu köşeyi takip edenler tavrımı tarzımı çok iyi biliyorlar. Dolayısıyla diyeceğim o ki bir konu hakkında düşüncelerimi siz değerli dostlarımla paylaşırken olabildiğince objektif olmaya çok büyük özen gösteriyorum

Miracle Değirmenlik KTFF Yönetim Kurulu kararı ile bulunduğu ligten ihraç edildi..

KTFF tüzük ve yönetmelikler üzerinden kendi kurumsal iç hukukuna dayandırdığı gerekçe ile Miracle Değirmenlik bu sezona noktayı koydu.. Peki bu konu tüzük, yönetmelik kural vs gibi etkenler dışında tamamen tarafların yapıcı ve iyi niyetle kuracakları iletişimle bir çözüme kavuşamaz mıydı? Bence bu mümkündü!

Ve fakat maalesef diplomasi yerine tarafların yaklaşımları içinde barındığı anlaşılan husumet etkili oldu. Yaklaşık 20 yıldır köşe yazarlığı yapıyorum, bu köşeyi takip edenler tavrımı tarzımı çok iyi biliyorlar. Dolayısıyla diyeceğim o ki bir konu hakkında düşüncelerimi siz değerli dostlarımla paylaşırken olabildiğince objektif olmaya çok büyük özen gösteriyorum. Ben 50 yıllık bir futbol izleyicisiyim. Anadan doğma da MTG’liyim.. MTG formasını 16 yıl aralıksız sırtından çıkarmayan sahalarda MTG için ter döken dişlerini sahada bırakan, kollarını defalarca kıran, gözüne defalarca darbe alan , yıllarca yönetici olarak da camiaya hizmet eden bir babanın oğluyum.

Diyeceğim şu ki; bu ülkede futbolun çapı ve geldiği nokta belli. Eğer KTFF bugüne kadar tüzük, kural ve yönetmelikleri uygulasaydı bugün liglerde kaç takım mücadele edebilirdi diye insan ister istemez kendi kendine sorgular. Sakın yanlış anlaşılmasın burada taraf değilim.

Elbette Miracle Değirmenlik yönetiminin de bu süreçte  yaptığı hatalar, yanlışlar vardır. Bunları asla savunmam. Lakin bunca emeği de görmezden gelmenin doğru olmayacağını düşünüyorum. Bu karar çok ağır bir karar olmuş. Ha KTFF yönetmelikleri kural ve tüzükleri işletmesin demiyorum, ve fakat  işin bir de sosyal yanı vardır.

Kim ne derse desin bir köy takımı birçok emek ortaya koyarak süper lige çıkmayı başarmış. Köy halkı ile bölge halkı ile büyük emek ortaya koymuşlar, aynı şekilde Başkan Törehan ve ailesi bu noktada hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Çeşitli çevrelerce hedef haline getirildiler ve fakat yılmadılar geri adım atmadılar lakin buna rağmen maksatlı ve sistemli yıpratma operasyonu ile karşı karşıya kaldılar. Burada Hakan Bey’in nasıl bir payı varsa onu sorgulamalı neden böyle oldu sorusunun cevabını bulmaya çalışmalıdır. Gelmek istediğim nokta ise şu.

Miracle Değirmenlik yönetimi kural ihlali mi yaptı? Bunun yaptırımı mı var?

O zaman bunun  yönetim bazında ele alınması doğru olmaz mıydı?

Başkan Törehan’a ve ilgili yönetim kurulu üyelerine sezon sonuna kadar. maçlara girmeme cezası var ama takımı cezalandırma, Değirmenlik halkını cezalandırma.

Diğer Haberler