GenelKıbrısManşet

Şoför Okulları Trafik Dairesi Müdürü Aydın ile görüştü

Şoför Okulları ve Çalışanları Yardımlaşma Kooperatifi LTD Ulaştırma Bakanlığına bağlı Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ile toplantı gerçekleştirdi.

Şoför Okulları ve Çalışanları Yardımlaşma Kooperatifi LTD Ulaştırma Bakanlığına bağlı Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ile toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantı sonrası Şoför Okulları ve Çalışanları Yardımlaşma Kooperatifi LTD Başkanı Barış tilki yaptığı açıklamada,  “Bugün yirmi şoför okulu ile yapmış olduğumuz toplantıda Ulaştırma Bakanlığına bağlı Trafik Dairesi Mdr. Ahmet Aydın ile yaklaşık bir buçuk saat süre olumlu bir toplantı yaparak hem geçilecek online sınav sistemi hakkında hem de sınav yerleri hakkında görüş alış verişinde bulunularak olumlu bir toplantı gerçekleştirilmiştir.  Bağımsız Şoför Okulları Birliğinin dün gerçekleştirdiği basın açıklamasına da bizler okul temsilcileri olarak anlam veremediğimizi belirterek defalarca oturulup mutabık kaldığımız konuların basın önünde başka konuşulmasını da desteklemediğimizi vurguladık.  Amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değildir. Yeni okul izinleri dağıtılırken sırf yeni üye yazsınlar diye ses çıkarmadıkları yetmezmiş gibi sistemsizliğin devam etmesi için ve yeni sisteme adil sisteme geçilecek diye araçlı eylemle tehditler savunmaları da manidardır. Onun İçin buradan bir kez daha kendilerini aklı Salime davet ederek yaptıkları bu yanlıştan bir an önce geri dönmelerini arzu etmekteyiz. Zaman kavga etme zamanı değildir. Zaman onların da söyledikleri gibi bu dar boğazdan kötü bir dönemden geçerken sektörümüzü nasıl ayakta tutabiliriz hem de daha ileriye nasıl taşırız bunları konuşmalıyız. Bizler bu konularda her türlü katkıyı koyacağımıza doğru şeyler yapıldığında alkış yanlış şeyler yapıldığında da Karşısında olacağımıza kimsenin kuşkusu olmasın.  Yapılması gereken bir çok eksiklikler yanlışlıkların olduğunu hepimiz bilmekteyiz bunların düzeltilmesi için de el birliği ile olacağını hep vurguladık umarım bundan sonra kişisel çıkarları bırakarak sektörümüzü nasıl ayakta tutar ve büyütürüz bunları yaparız. Aksi takdirde gelişi güzel çoğalmaya ve en önemlisi sektörümüzü ayaklar altına almaya devam edeceğiz.  Bizler şoför okulları olarak bugün yapmış olduğumuz toplantıda bizleri aydınlatan trafik dairesi müdürü sayın Ahmet Aydına çok teşekkür ederek bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dileriz” dedi.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı