KıbrısManşet

Sol karıştı!

Solun iki güçlü ismi sosyal medyada karşı karşıya geldi. Akıncı ve Erhürman taraftarları sosyal medyada tartışmaya başladı, ortalık karıştı

YARIŞ KIZIŞIYOR

Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan CTP Genel Başkanı Erhürman ile adaylığını açıklaması beklenen Cumhurbaşkanı Akıncı arasındaki yarış giderek artıyor. Akıncı ve Erhürman destekçileri sosyal medya üzerinden alevli tartışmalara başladı.

SOSYAL MEDYADA TEHDİT

Cumhurbaşkanlığı seçimini önde tamamlamak için ikinci turda bütün sol oyları toplaması gereken adayların taraftarları birbirlerini tehdit ediyorlar. İkinci turda oy vermemekle yükselen sesler ortalığın iyice karışmasına neden oluyor. Akıncı ve Erhürman ise sessizliklerini korurken birbirlerini eleştirme konusunda ise oldukça temkinli davranıyor. Ancak Akıncı ve Erhürman taraftarlarının kullandıkları dil giderek sertleşiyor.

YENİ DESTEK KIZDIRDI

Bağımsızlık Yolu ve Sol Hareket gibi grupların Cumhurbaşkanı Akıncı’yı destekleme kararlarına ise CTP üye ve sempatizanlarının tepkisine neden oldu. İki adayın destekçilerinin sosyal medya üzerinden yaşadığı tartışmanın alevlenmesi bekleniyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu