GenelKıbrısManşetSiyaset

“Soyadı, Boyacı olsaydı zaten bu soruyu sormazdın”

Serdar Denktaş, Facebook paylaşımında oğlu Rauf Denktaş’la ilgili sorular soran bir takipçisine yanıt vererek, “Soyadı hasbelkader Denktaş değil BOYACI olsaydı zaten bu soruyu sormazdın.” dedi.

Serdar Denktaş, Facebook paylaşımında oğlu Rauf Denktaş’la ilgili sorular soran bir takipçisine yanıt vererek, “Soyadı hasbelkader Denktaş değil BOYACI olsaydı zaten bu soruyu sormazdın.” dedi.

Oğlu Raufun ayni zamanda bu ülkenin 1940 lı yıllardan beri en maldar, en zengin tüccar ailelerinden biri olan Boyacı ailesinin de torunu olduğunu anımsatan Serdar Denktaş’ın, oğluyla ilgili yanıtı şöyle:

“Denis Kuzey Serhat sormadı. Profilinden sana özel mesaj ile cevap vermek istedim ancak sahte hesap gibi durduğu için seni değil ama bu yorumunu okuyup kafasında soru işareti kalabilecek kişileri aydınlatmak için cevaplayım. Serhat sormadı çünkü geçmişimizi biliyor.

Oğlum Rauf ayni zamanda bu ülkenin 1940 lı yıllardan beri en maldar, en zengin tüccar ailelerinden biri olan Boyacı ailesinin de torunudur. Soyadı hasbelkader Denktaş değil BOYACI olsaydı zaten bu soruyu sormazdın. Eşimin ailesinden kendine düşen mülkleri ipotek vererek, risk alarak ve ortaklıklar kurmaktan çekinmeden yatırım yapan girişken bir genç. Elinde var olan fırsatı iyi değerlendiren bir genç. Taşıdığı soyadı nedeniyle çeşitli konularda önü kesilmese daha da başarılı olabilecek bir Kıbrıslı Türk işadamı. Senin şanssızlığın aileden gelen bir mal varlığın olmaması. Onun şansı var olan imkanları doğru kullanma becerisi. Şanssızlığı ise benim soyadımı taşıması. Ve her baba gibi bende oğlumla gurur duyarım ve ona yapılan temelsiz ve gerçekçi olmayan saldırılardan da rahasız olurum. Sana tavsiyem geçmişle ilgili daha meraklı olman ve hasetle hareket etmek yerine bilgiyle hareket etmen… Trol olduğunu düşünsemde bu soruyu okuyan diğer kişileri aydınlatmaknadına cevaplıyorum. Saygılar”

Diğer Haberler