GenelKıbrısManşetSiyaset

Sucuoğlu: Bakanlar Kurulu bizlerin hazırladığı ekiptir; sevabıyla günahıyla sorumluluk bana ait

UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Faiz Sucuoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin ilk Bakanlar Kurulu toplantısı Başbakan Faiz Sucuoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Sucuoğlu, toplantının ardından ‘Bakanlar Kurulu’na Türkiye’nin müdahale ettiği’ yönündeki iddialar hakkında açıklama yaptı.

Sucuoğlu, “Bakanlar Kurulu tamamen bizlerin hazırlamış olduğu bir ekiptir. Sevabıyla günahıyla sorumluluk bana aittir. Ne Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ne de başka bir adresin önerisi veya baskısı olmamıştır” dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki yakın ilişki ve dostluk artarak devam edecektir” diyen Sucuoğlu, “Biz kendimizi Anavatandan ayrı gayrı görmeyen düşüncenin temsilcisiyiz. Hükümet ortaklarımızda aynı şekildedir. Türkiye ile ilişkilerimizi artırarak, genişleterek, daha sık temaslar sağlayarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

Birkaç gündür basında yer alan haberleri gördüğünü de ifade eden Sucuoğlu, “Bunlara alıştık, gülüp geçiyoruz… Bu vesileyle dedikodulara noktayı koymak istiyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün biz varız yarın başkası gelir” diye konuştu.

UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin iş başında olduğunu da belirten Başbakan Sucuoğlu, Ukrayna-Rusya krizine de dikkat çekti ve sıkıntılı bir sürecin kendilerini beklediğini dile getirdi.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, “KKTC hükümetinin Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerini daha da artıracak şekilde bir hedefi vardır” ifadelerine de yer verdi.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

Diğer Haberler