KıbrısManşet

Suphi Coşkun: Karpaz ile ilgilenen yok

Karpaz’da koronavirüs pozitif tespit edilen 9 vakanın 6’sı Rum tarafında tedavi görüyor. Belediye Başkanı Suphi Coşkun, tarama testleri için gelen sağlık ekiplerinin dışında Karpaz'la ilgilenen olmadığını belirtti

Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun bölgede 9 Kıbrıslı Rum’da Koronavirüs tespit edildiğini, 17 temaslının ise temaslı merkezlerinde olduğunu açıkladı.

Coşkun, 6 Kıbrıslı Rum’un kendi istekleri ile tedavilerine Güney Kıbrıs’ta devam ettiğini açıklarken, Koronavirüs tespit edilen 3 Kıbrıslı Rum’un ise tedavilerine ülkemizde devam edildiğini belirtti.

Başkan Coşkun, vakalar nedeni ile devletin bir tek tarama testi yapılması için sağlık ekiplerinin gönderilmesi konusunda bölge ile ilgilendiğini belirtirken, 17 temaslının ise belirlenen temaslı merkezlerine kendi imkanları ile sevk edildiğini kaydetti.

Bölgede hayatın akışının normal seyirde devam ettiğini ifade eden Başkan Coşkun, “paniğe neden olacak herhangi bir durum bulunmuyor. Devlet yok, hükümet yok; Dipkarpaz Belediyesi bütün imkanlarını kendi sağlıyor” şeklinde konuştu. Coşkun, Dipkarpaz Belediyesi’nin yine kendi yağı ile kendi ciğerini kavurduğunu, hiçbir ilgi ve destek verilmediğinden yakındı.

Diğer Haberler