KıbrısManşetToplum

Sürat, dikkatsizlik ve karanlık yollar 45 günde 5 kişinin canına mal oldu

Yollarda alt yapı eksikliğinin yanı sıra, sürücülerin dikkatsizliği trafikte can yakmaya devam ediyor

DEVRİM DEMİR

Yollarda alt yapı eksikliğinin yanı sıra, sürücülerin dikkatsizliği trafikte can yakmaya devam ediyor.

KKTC’de geride bıraktığımız yıl trafikte 47 canı yitirdik, yapılan tün polis denetimleri arttırılan caydırıcı cezalara rağmen 2024 yılının ilk 45 gününde yaşları 93 ile 14 arasında değişen 5 kişini trafiğe kurban verdik.

Aydınlatmaların hemen hiç olmadığı yollarda yaşanan trafik çarpışmalarından yayalar da nasibini alırken, trafikte can güvenliğimizin olmadığı dün gece saat farkı ile meydana gelen iki feci kaza ile KKTC’deki trafik terörünün vahametini gözler önüne serdi.

BİRİ YAYA BİRİ ÇOCUKTU…
Tuzla-Mutluyaka Anayolunda dün gece aydınlatma olmayan yolda evine gitmek için yol kenarında yürüyen 25 yaşındaki işçi Sanawar Shabaz, karanlık yolda dikkatsiz seyreden sürücünün kurbanı oldu. Shabaz araç çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Bu sabahın ilk saatlerinde bir üzücü haber de Güzelyurt-Lefke Eski Anayolu üzerinden geldi. Sürüş ehliyetsiz 14 yaşındaki Savaş Erdem Soybal isimli çocuk ailesinden izinsiz kullanımındaki araç ile gece yarısı trafik kazası yaptı. Aşırı süratli olduğu açıklanan çocuğun, kullanımındaki araç ile yoldan çıkarak bir evin bahçe duvarına çarptığı ve olay yerinde yaşamını kaybettiği öğrenildi.

ARAÇ YOLCUSU DİKKATSİZLİK KURBANI OLDU…
Kazaların birçoğu karşı şerit ihlali ve aşırı sürat olarak polis kayıtlarına geçti. 2024 yılının ilk acı haberi 8 Ocak tarihinde İskele-Mağusa Anayolundan geldi. 39 yaşındaki Zahra Ghodrati isimli kadın sürücü aşırı süratli seyrettiği anayolda yönetimindeki aracın direksiyon hakimiyetini kaybetti yol kenarındaki ağaca çarptı. Talihsiz kadın olay yerinde hayatını kaybetti, cansız bedeni 17 saat bulundu.

Ocak ayında bir başka üzücü kaza haberi de Yonca Kavşağı-Ercan anayolunda geldi. 28 Ocak tarihinde meydana gelen korkunç kazada, van aracın önünü tıkaması sonucu yönetimindeki araç ile yoldan çıkan 25 yaşındaki Çağrı Miralay olay yerinde hayatını kaybetti. Polis Miralay’ın süratli olduğunu açıkladı.

Anayollarda kurala tanımamazlık yüzünden, kimileri de başka sürücülerin hataları nedeniyle, suçsuz şekilde yaşamını yitirdi.

Mağusa Lefkoşa Anayolu Nergisli köyü yakınlarında, 2 Şubat tarihinde meydana gelen korkunç kazada kontrollü yol kavşağında durmayan 40 yaşındaki kadın sürücü 93 yaşındaki Melek Süleymanoğulları’nın yolcu olarak bulunduğu aracın önünü tıkadı. Yaşanan çarpışmada aldığı ağır yaralara dayanamayan Süleymanoğulları kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Diğer Haberler