KıbrısManşet

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ile yapılan toplantıyı değerlendirdi

Cumhuriyet Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Candan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile beraberindeki komisyon üyeleri ile gerçekleştirilen görüşmeleri katıldığı bir TV programında aktardı.

Temaslar ve hedeflenenlerin ne olduğunu aktaran Candan, ziyaretin pandemi nedeniyle gecikmiş bir ziyaret olduğunu belirtti ve özelde Kıbrıs Sorunu genel de ise Kıbrıslı Türklerin dünya üzerinde ne gibi ortak çalışmalar yapılabileceğine dönük tartışmaların gerçekleştiği toplantılar olduğunu ifade etti.

Yapılan temasların ardından Cumhuriyet Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu’nun da TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a ziyaret gerçekleştireceğini ancak ziyaret tarihini pandeminin seyrinin belirleyeceğin, tarihin netleşmediğini de aktaran Candan, heyetin bu gece yarısı itibari ile adadan ayrılacağını söyledi.
Candan, AKP, CHP ve İYİ Parti’yi temsilen 5 milletvekili ülkemize geldiler. Parti meclisleri, milletvekilleri ve siyasilerle görüşmenin ardından yapılan toplantılarda Kıbrıs Türklerinin dünya üzerinde yapabileceği faaliyetlere yönelik istişarelerde bulunulduğunu ifade eden Candan, milletvekilleriyle gerçekleştirilen toplantıda “Ülkemizde geleceğe dönük daha kurumsal bir noktada nasıl çalışabileceğimizi görüştük. Birlikte hareket ettiğimiz alanlar var ancak başka hangi alanlarda çalışma içerisinde olabiliriz onu tartıştık” dedi

Diğer Haberler