KıbrısManşetSiyaset

Tüm partiler kendini bu konuda aklıyor

Eski Bakanlardan  Erkut Şahali, CTP’de ‘kimin bakan olacağına’ yönelik bir tartışmanın basına sızmadığı için değil, gerçekten de böyle bir şey olmadığı için var olmadığını ifade etti

Bakanlık pazarlıklarına ilişkin basında yer alan iddialar tartışılmaya devam ediyor…

Bu konuda neredeyse tüm partiler kendilerini “aklıyor”.

Konuyla ilgili Eski Bakanlardan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Erkut Şahali, CTP’de ‘kimin bakan olacağına’ yönelik bir tartışmanın basına sızmadığı için değil, gerçekten de böyle bir şey olmadığı için var olmadığını ifade etti.

“BİZ MYK’YI CİDDİ ŞEKİLDE YETKİLENDİRDİK…”

Şahali, “Biz kimin bakan olacağını tartışmadık. Kamuoyuna sızmadığı için değil, böyle biri şey olmadığı için… MYK ciddi yetki ile donatıldı kimse ne şikâyet etti ne de bir şey…” diye konuştu.

Katıldığı tv programında Erkut Şahali, “Makamlar paylaşılmadığı için ciddi argümanlar gündeme geldi. Bu tartışmalar nedeniyle ‘görüş ayrılığı’ yaşandığı belirtildi… Bizim gündemimizde, partimizde bunlar yok. Biz kimin bakan olacağını tartışmadık. Kamuoyuna sızmadığı için değil, böyle bir şey olmadığı için… MYK ciddi yetki ile donatıldı, kimse ne şikâyet etti ne de bir şey…” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler