GenelKıbrısManşet

Turizm şöleni coşkusu

15 – 22 Nisan Turizm Haftası kapsamında, Girne'de, 'Turizm Şöleni' düzenlendi

15 – 22 Nisan Turizm Haftası kapsamında, Girne’de, ‘Turizm Şöleni’ düzenlendi

Yüzlerce vatandaş, Girne Antik Liman’da şölen coşkusu yaşadı

Kıbrıs kültürüne ait birçok ürünün yer aldığı şölen stantlarında, ücretsiz ikramlar da yapıldı

RENKLİ ŞÖLEN

Girne Belediyesi İşbirliği ile Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı organizasyonunda, gerçekleşen ‘Turizm Şöleni’ Girne Antik Liman’da yer aldı.. Turizm Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler ayrıca, Aralık 2022’de restorasyon renovasyon çalışmasına girerek yeni bir görünüme kavuşan Girne Antik Limanı’nın açılışı da gerçekleştirildi.

Turizm Şöleni, Girne Ramadan Cemil Meydanı ve Antik Liman arasında yer alan kortej yürüyüşüyle başladı.

Etkinlikte daha sonra Antik Liman girişinde kurulan sahnede sırası ile Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar birer açılış konuşması gerçekleştirdi.

GÜN BOYU EĞLENCE

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, bakanlığın Antik Liman’da, belediyenin Kordonboyu yenileme projelerinin, ülkenin içinden geçtiği umutsuz dönemde bile güzel şeyler yapılabileceğinin kanıtı olduğunu belirterek, yerel ve merkezi yönetimler arasında işbirliklerinin daha ciddi şekilde ele alınmasının, ülkede çok daha büyük değişiklikler yaratacağını kaydetti. Belediyeler Yasasında değişiklikte katkısı olan herkese teşekkür eden Şenkul, yasadaki eksikliklerin giderilmesi ile, ortaya çıkan tüm bu eserlerin çok daha iyilerinin hayat bulacağına olan inancını yineledi.

Girne Turizm Şöleni kapsamında, Antik limanda kurulan 3 ayrı sahnede; gün boyunca çeşitli konserler, modern dans, halk dansları, tiyatro gösterileri defileler, Antik Liman ve kale turları, karikatür çizimi, müzik dinletileri yer aldı. ‘Turizm Şöleni’ kapsamında; ücretsiz ikramlar yapılırken, kurulan stantlarda gün boyunca Kıbrıs Türk kültürüne ait yiyecek içecek el sanatlarının satışı da yapıldı.

Diğer Haberler