GenelKıbrısManşet

Türkiye’nin spor kanallarından canlı yayınlandı

 

Göçmenköy’le MTG arasında oynanan Federasyon Kupası finalinin Türkiye’nin spor kanallarından Aspor’da canlı yayınlanması KKTC futbolunu çeşitli yönleriyle Türkiye sosyal medya kullanıcılarının gündemine taşıdı.
Sosyal medyada Kıbrıs futbolunun düzeyi hakkında farklı değerlendirmelere rastlanırken, seyircilerin oyun alanı çevresinde gezinmesi ve saha çizgilerinin durumu genellikle alaycı ifadelerle yansıtıldı. Maçtan siyasi sonuç çıkararak “madem Avrupa almıyor, KKTC ligi Türkiye ligine bağlanmalı” diyen kullanıcılar da oldu.

FENERBAHÇELİ TARAFTAR
Kupa finalinde toplam 20 penaltı atışı yapıldı. Bunların 19’u gol oldu. Fenerbahçeli bir taraftarın Olimpiakos maçına gönderme yaparak “Göçmenköy’ün penaltıcıları bizimkilerden iyi” ifadesini kullandığı görüldü.
Oynanan maçın kalitesi hakkında farklı görüşler dile getirildi. Bu konudaki bazı gönderiler şu şekilde: “Anlatım ve heyecan bizim Ziraat Türkiye Kupası ilk turlarının heyecanından bile öte”, “güzel görüntüler”, “bizim ikinci lig takımları daha iyi oynuyor”, “sanki 90-91 sezonu Türkiye ligi.”

HAKEME İTİRAZ
Futbolcuların hakemle ilişkisine değinen bir sosyal medya kullanıcısı “futbolcular hakeme itiraz ediyorlar ama bizdeki gibi sırnaşmıyorlar, hakeme bir metre mesafeden konuşup dönüp gidiyorlar” yorumluyla dikkat çekti.

KOVAYLA KİREÇ
Kötü zemin ve saha çizgilerinin silinmesi de gündeme getirilen konular arasında yer aldı. Penaltı atışlarından önce, beyaz noktanın belirginleştirilmesi sırasındaki görüntü alaycı yorumları beraberinde getirdi. Bir X kullanıcısı “adam kova ile kireç getirdi kale çizgisiyle penaltı noktasını çiziyor” derken, bir diğeri “penaltı noktası görevli tarafından netleştirildi, taraftarlar sahanın içinde geziyor, komedi gibi” ifadesini kullandı.

SPİKERE TEPKİ
Aspor’da maçı anlatan spiker Emre Tilev de sosyal medya kullanıcılarının gündemindeydi. Heyecanlı bir şekilde maçı anlatan Tilev sık sık ilginç benzetmeler yaptı. Oynanan maçla geçmiş dünya kupası finalleri arasında benzerlikler dahi kuran Tilev’in tarzı pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından abartılı bulundu.
X’teki yorumlardan birinde “spiker şampiyonlar ligi finali gibi anlatıyor” denilirken, bir diğer yorumda “spiker dünya kupası finalini anlatıyor” ifadesi kullanıldı. “Spiker komedi filmi gibi”, “bu maçı anlatacak başka spiker bulamadınız mı?” ve “spiker abartma” gibi yorumlar da dikkat çekti.

Diğer Haberler