ManşetSağlıkToplumTürkiye

Türkye’de 905 pozitif vaka

Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 852 test yapılırken 905 vaka belirlendi. Koronavirüsten 5 kişi ise hayatını kaybetti

Türkiye’de son 24 saatte 118 bin 852 test yapılırken 905 vaka belirlendi. Koronavirüsten 5 kişi ise hayatını kaybetti.

Günlük vakanın binin altına düşmesi sonrası Bakan Koca şu mesajı paylaştı: Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak.

Maskesiz yolculuğun haritası belli oldu

Sosyal medyadan paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayısı 905. Uzun süredir beklediğimiz gün geldi. Vaka sayısı 1.000’in altına düştü. Vefat sayımız ise 5. Vaka sayısı üç gün üst üste binin altında gerçekleştiğinde, maske kullanımı toplu taşımada da zorunlu değil serbest olacak. Daha düşük sayıların haberini vermek dileğiyle!” ifadelerini kullandı.

Aşılamada son durum

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 85,48, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 93,18 olarak gerçekleşti.

Türkiye’de bugüne kadar uygulanan aşı sayısı 147 milyon 678 bin 580’e yükseldi.

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

Diğer Haberler