KıbrısManşet

UBP Kurultay canlı aktarım; Hasipoğlu: Dünden daha fazla yoğunluk yaşanacak

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 22. Olağan Genel Kurultayı, bugün de Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda devam ediyor.

Genel başkanlık için Hasan Taçoy, Faiz Sucuoğlu ve Zorlu Töre yarışıyor. 16 bin 484 kişinin oy kullanabileceği Kurultay’da, parti meclisi üyelerinin seçimi de yapılacak. Yaklaşık bin yeni üye ise üyeliklerinin üzerinden 6 ay geçmediği için oy kullanamayacak.

Kurultayda, oy verme işleminin bugün saat 19.00’da tamamlanması bekleniyor.

Saat 11.40 UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, Gıynık mikrofonlarına son durumu değerlendirdi.

“Çok fazla yığılma olmadı ve 100’e yakında sandığımız var. Dünden daha fazla yoğunluk yaşanacağını düşünüyorum” diyen Hasipoğlu gerek pandemi gerek ise Ersan Saner’in adaylıktan çekilmesinden kaynaklı olarak oy oranının 10 bini geçmeyeceğini sözlerine ekledi.

Sandıkların dün oy verme işlemi sonrasında muhafaza edildiğini aktaran Hasipoğlu, sandıkların gün bittiğinde bantlandığını ve imza mühürü ile kapatıldığını belirtti. “Hiçbir sorun yaşamadık” ifadelerine yer veren Hasipoğlu sandıkların sabah açıldığını ve oy verme işleminin akşam 18.00’e kadar devam edeceğini aktardı.

Hasipoğlu, “Tüzük katılanların salt çoğunluğundan bahseder 10 bin kişi katılırsa ve sonuçlarda 5001 oya sahip kişi Genel Başkan olarak seçilir. Bugün Genel başkanların sandıkları açılacak yarın ise parti meclisinin sandıkları açılır. En geç 21.00-22.00 arası sonuçları elde ederiz diye umuyorum” dedi.

Saat 11.30 itibari ile oy kullanma oranındaki son rakamlar açıklandı. Bugün kullanılan oy 1298 olurken toplam kullanılan oy sayısı ise 4941’e yükseldi.

ÇÖP KUTULARI BOŞ YERLER ÇÖP DOLU

Saat 11.17 itibari ile tüm hızıyla devam eden UBP Kurultayı’nda gerek dün gerek bugün dağıtılan broşür, ıslak mendil gibi tanıtım adına verilmiş olan her şeyin daha sonra denetiminin yapılmadığı gözlerden kaçmadı. Ayrıca ücretsiz olarak verilen sular ise boş çöp bidonlarına değil yerlere atılması tercih edildi.  “Şölen havasında geçiyor, UBP tek başına iktidar” sloganları sürekli atılıyor ancak UBP Kurultayı çevre temizliği açısından sınıfta kaldı.

Saat 10:50 16 bin 484 kişinin oy kullanabileceği Kurultay’da, bugün 879 kişi oy kullandı. Toplam kullanılan oy sayısı ise 4525 olarak açıklandı.

Diğer Haberler