KıbrısManşetSiyasetToplumTürkiye

UBP Kurultayı Canlı Aktarım: Pilli, “Kazanan aday herkesi kucaklasın” dedi

UBP 22. Olağan Genel Kurultay seçimleriyle ilişkin UBP Milletvekili Ali Pilli değerlendirmelerde bulundu.

CANLI AKTARIM

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 22. Olağan Genel Kurultayı, bugün ve yarın Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

Genel Başkanlık için 3 adayın yarışacağı kurultay, bugün saat 09.00’da başladı ve yarın oy sayımının ardından tamamlanacak.

Oy verme işlemi bugün 13.00-21.00, yarın ise 09.00-18.00 saatleri arasında yapılacak.

UBP üyesi 16 bin 484 kişinin oy kullanabileceği kurultayda, yaklaşık bin yeni üye ise üyeliklerinin üzerinden 6 ay geçmediği için oy kullanamayacak.

Saat 13.50

UBP 22. Olağan Genel Kurultay seçimleriyle ilişkin değerlendirmelerde bulunan UBP Milletvekili Ali Pilli, şunları dile getirdi:

“Güzel bir atmosfer var. UBP KKTC’nin en büyük partisidir. KKTC’yi kuran ve yaşatan partidir. Yaşanan olaylar geride kalmış durumda ve şu an kurultay heyecanı hakim. Artık önümüze bakmak gerekir. Şu anda üç adayımız var ve her aday da her yönüyle Başkanlık yapabilecek üç aday var. Ben buradan başarılar diliyorum. Kazanacak adaya seslenmek istiyorum. Halkı, üyeyi ve kısacası herkesi kucaklasın.

Geçmiş defterler kapanmalı ve dostluk havası hakim olmalı. Anlayışın değişmesi ve kişisel menfaatlerin bir kenara bırakılması, toplumsal menfaatlerin ön plana alınması şarttır. Dolayısıyla seçilecek olan kişi toplumsal menfaatlere değer verirse Kıbrıs Türk halkı ileriye gidecektir. Güçlü devlet ve güçlü demokrasi altında hepimiz daha mutlu ve huzurlu oluruz.  

Şu andaki anlayış doğru değil. Kişisel menfaatler ön plana alınırsa biz bir yere varamayız. Haksız yapılan istihdamlardan tutun, partiler arasında kutuplaşma ve çıkar ilişkileri kapsamında hareket etmek bizi kötüye götürür. İnsanlar artık şeffaf ve toplum menfaatlerini ön plana alan bir Başkan istiyor. UBP daha ileriye giderse, KKTC daha ileriye gidecek demektir.

Yeni gelecek Başkan ile bir hükümet kurma çabaları olacak. Ülkedeki büyük sıkıntılar çözümlenemeyecek sıkıntılar değildir. Biz yeter ki tarafsız ve hassas bir şekilde değerlendirmeler yapıp, uzmanlardan da görüş alarak bir yol haritası çizebilelim.”

Saat 13.30

Adaylardan biri olan Faiz Sucuoğlu, GIYNIK’a özel açıklamalarda bulunarak, oylama sonrası eğer seçilirse neler yapacağından bahsetti.

Saat 13.00

Milletin Partisi Kurucusu Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu, UBP 22. Olağan Kurultayı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, sonraki adımların ne olabileceğine ilişkin açıklama yaptı.

Saat 12.00

AKP Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım UBP 22. Olağan Genel Kurultayı nedeniyle herkesi hürmet ve muhabbetle selamladı.

Saat 11:30

Sayman tarafından açıklanan 30 Eylül 2021 yılı Mali Raporu okundu ve onaylandı.

Saat 11:00

Saat 11:00’da salona gelen Sunat Atun, nisabın toplantıyı açmak için bir araya geldiğinden söz etti. Sabah saat 09:00’da nisabın üye eksikliği nedeniyle sağlanamadığını ancak şu an sağlandığını belirtti.

Diğer Haberler