EkonomiGenelManşetTürkiye

Ucuz TL ve karantinasız seyahat Arapları Türkiye’ye çekiyor

Türkiye’ye gelemeyen İngilizlerin yerini, ucuz TL ve karantinasız seyahatten dolayı Arapların doldurduğu belirtiliyor.

İngiliz haber ajansı Reuters tarafından hazırlanan kapsamlı Türkiye analizinde, “Ucuz TL, karantinasız seyahat, Arap turisti Türkiye’ye çekiyor” başlığı kullanıldı. Haberde, İngiliz turistlerin Türkiye’ye gelmediğini fakat bu boşluğu Arap turistlerin doldurduğu kaydedildi.

Pandemi döneminde havalimanlarındaki doluluk oranlarının bu ay en yüksek seviyede olduğu belirtilirken, “Türk turizmi 2020’yi neredeyse kaybettikten sonra canlanıyor. Alman ve Rus tatilciler de Türkiye’ye geliyor” denildi.

‘’İYİ FİYATA İYİ BİR SEÇENEK’’

Arap turistlerin, ‘Ülkemizde tatil yapmak daha pahalı’ dediği belirtilen haberde, görüşlerine yer verilen turistler, “Umman’dan diğer Körfez ülkelerine gitmek yerine Türkiye’ye gitmek daha iyi bir seçenek. Çünkü orada ya da AB ülkelerinde Covid-19 testi pozitif çıkarsa zorunlu karantinaya alınıyorsun. Avrupa’ya gitmeye gerek yok. Orası daha pahalı ve halen yasaklar var.’’ derken, bir diğer ise, “Burası fiyat, kültür, tarih, yemek ve hava olarak gidilecek en iyi yer. İstanbul hakkında çok şey duymuştuk. Eğer Ürdün’de Ölü Denize, Bethany ya da Akabe’ye giderseniz burada harcadığınızdan çok daha fazla para harcarsınız. Burası iyi bir seçenek ve iyi bir fiyata.’’ ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler