Ulusal Birlik Partisi, 30-31 Ekim’de genel başkanlık için kurultayını gerçekleştirerek Dr. Faiz Sucuoğlu’nu oy çokluğu ile başkan ilan etti. Genel başkanın ilan edilmesinin ardından bugün de parti meclisi oy sayımı için sandıklar açıldı.
Sandıkların açılmasıyla beraber bölge bölge pusula dağılımı yapılıyor. Parti Meclisi’ne üyelik için 182 aday başvuru yaparken başvuruların içinden 70 kişilik parti meclisi oluşturulacak.
Kura çekimi sonucu adayların sıraları şöyle belirlendi:
LEFKOŞA: (Genel)
- HAKAN FELLAHOĞLU
- HÜSEYİN AYLANÇ
- HALİL ESENDAĞLI
- SAİT YALIZAT
- HASAN AKYİĞİT
- RAMADAN YİĞİTÇE
- AHMET KESKİN
- ATİLLA ÇETİN
- HÜSEYİN KARDAN
- MENTEŞ AYTAÇ
- İBRAHİM BASRİ KUYUCUOĞLU
- CEMAL ESEMEN
- SÜREYYA GÜRSES
- SELÇUK YÜRÜKOĞLU
- MUSTAFA GÖÇER
- AYDIN SOYER
- MEHMET ÖZÇELİK
- ORHAN TUĞBAY
- MEVLÜT OSMANOĞLU
- MEHMET AKTUNÇ
- HASAN EŞAN
- FAYSAL DAĞDELEN
- İSMAİL KOFALI
- MURAT DİNÇKUYUCU
- HAYDAR GÜZELOĞLAN
- FIRAT MERTTÜRK
- ENGİN ÇALTIKUŞU
- MUSTAFA ÇAVUŞOĞLU
- TİMUÇİN BOĞA
- NURCAN YARDIMCI
- FİSUN ÖZSUN
- NİDAİ SALİŞ
- NUTKU KARSU
- Ahmet Savaşan
- ATA SATUR
- HOSSAIN SHAHADAT
- HÜSEYİN PAŞA
- ALKAN BAYKENT
- ERKAN EĞMEZ
- AYDIN AMCA
- AHMET AKBİL
- HÜSEYİN BAYKAN
- NEVZAT PİRGOT
- KEMAL OKTAR
16 kişi Parti Meclisi’ne seçilecek.
LEFKOŞA GENÇ KONTENJANI:
- RIZA GÜL
- MELİS MÜJDE
- HALİL BAYKURT
- AYSEL TÖRE
- KEMAL ÖZEKMEKÇİ
- SALİH HAFIZ
- YUNUS CAHAN
- ORHAN SÖNMEZER
(3 kişi seçilecek)
LEFKOŞA KADIN KONTENJANI:
- ÖZLEM BENDAŞAN
- BATOVL PEYRAVİ
- ÖZEN HÜRSES
- ÖZLEM UZUN SEFER
- SELİN CANDEMİR
- AYDIN KIRMA
(3 kişi seçilecek)
GAZİMAĞUSA: (Genel)
- MEHMET EKŞİCİ
- GÜRSEL UZUN
- RASIM ERDOĞDULU
- SALİH ASİL
- HÜSEYİN DUVARCI
- ERGİN TUĞAÇ
- ERDOĞAN ÖZKAN
- NUSHET İLKTUĞ
- ÖZGÜR DEDEOĞLU
- DİLAVER BİLGEN
- AHMET DİNÇER
- ÜMİT ÇAĞLIYAN
- İBRAHİM KALE
- MEHMET ŞAH
- ÇELEN OBEN
- HİLMİ ÖZTEMİZ
- HALİL ERGENEKON
- ALPAY ORHAN GÜVENLİER
- ENVER BAYRAMOĞULLARI
- CEMAL OĞUR
- HÜSEYİN OLGUNAY
- ERDAL ÖZATA
- HASAN ONALT
- İSMAİL ÖZER
- KADİR AKAR
- SENAR KORELİ
- ÖMER KÖSE
- HÜSEYİN KUSETOĞULLARI
- YENAL GARABLİ
- OĞUZ KADİROĞLU
- CENGİZ GÜMÜŞATAM
- ZİYA KASIM
- HALDUN DOLU
- İLTER TEKBIYIK
- ORAY HASAN SALLAKOĞULLARI
- MEHMET İPEK
- HALİL ERDOĞUŞ
- ENVER DOYGUNEL
- RAŞİT ŞAH
- ERDAŞ KURUÇ
- HASAN PAKSOY
(13 kişi seçilecek)
GAZİMAĞUSA İLÇESİ KADIN KONTENJANI
- ALİYE BİLAL
- SELCAN ORUÇ
- ELİF ABİÇ
- CEMALİYE AKTUNÇLAR
- NERİMAN KAŞİF
- FERİDE ALTUNSOY
- HAMİDE TOPÇU ABAT
- HANİFE HANDAN İŞLEK
- ZEKİYE ASLANSES
- 1CANSEV BATIRAY
(3 kişi seçilecek)
GAZİMAĞUSA İLÇESİ GENÇLİK KONTENJANI
- FİKRET GÜNÖZGER
- MEHMET TOPÇU
- MURAT UZUN
- TOLGA YAVUZ
- MEHMET TAŞKIRANLAR
(3 kişi seçilecek)
GİRNE İLÇESİ (Genel)
- ATİLA MAHMUTOĞLU
- DENİZ SERBEST
- SULTAN SONAY
- HAKAN DENİZALP
- AHMET TÜRK
- MUSTAFA ÖZDEĞİRMENCİ
- CEM AYKEN
- HASAN ERATAL
- MUSTAFA KIRILMAZ
- ÖMER BELAKOY
- HALİT SOYTÜRK
- HASAN BARUT
- YALÇIN KOÇYİĞİT
- HASAN UZUN
- HÜSEYİN KIVANÇ DEMİRTAŞ
- TANJU YILDIZ
- MURAT KARALAR
- HÜSEYİN KAYIM
- MEHMET TERZİOĞLU
(10 kişi seçilecek)
GİRNE İLÇESİ KADIN KONTENJANI
- ÖZGE KARDANA ATLI
- FERDİYE KANAGA
- DEVRAN SORAL KANUNOĞLU
- ZALİHE DAMDELEN
- FULYA BOZKURT
(2 kişi seçilecek)
GİRNE İLÇESİ GENÇLİK KOLLARI
- TUĞÇE ALTAN
- SAİT CİN
- SAMİ YEDİYILDIZ
- HÜSREV TANCER
(2 kişi seçilecek)
İSKELE İLÇESİ (Genel)
- SALAHİ SERAKINCI
- ÜMİT DOLU
- MUSTAFA MEHMETOĞLU
- HASAN DİNLER
- HALİL İBRAHİM ORUN
- SELAHATTİN GÜNGÖR
- ŞAHİN AVCİL
- RAMAZAN ARSLAN
- HASAN Kİ
- MEHMET İNGENÇ
- MEHMET ZİYA TOLGAN
(5 kişi seçilecek)
İSKELE İLÇESİ KADIN KONTENJANI
- RÜYAM NALBANT
- CANAN MİMAR
- EMİNE UZUN
(1 kişi seçilecek)
İSKELE İLÇESİ GENÇLİK KOLLARI
- ÖZGÜN AYDINTAN
- EMRE CİVELEK
(1 kişi seçilecek)
GÜZELYURT İLÇESİ (Genel)
- İNAL UZUN
- ÖZGÜR İZMİR
- YUSUF ÖZBAHADIR
- MUHAMMET TİP
- ALKAN CANER
- SÜLAYMAN ALDAĞ
- DENİZ ENVERER
- ALİ FİKRİ ÖZLER
- ALİ KANDULU
- TÜREL ÖZDAŞ TÜM
- COŞKUN TALİHSİZ
(5 kişi seçilecek)
GÜZELYURT İLÇESİ KADIN KOLLARI
- GÜLGÜN RÜSTEMOĞLU
- PEMBE GERTİK
- MECAL FELLAHOĞLU
(1 kişi seçilecek)
GÜZELYURT İLÇESİ GENÇLİK KOLLARI
- FUAT ÖZAN
- HULUS EREN
(1 kişi seçilecek)
LEFKE İLÇESİ (Genel )
- TAHSİN SABİT
- RECEP KURTULUŞ TÜMTÜRK
- GÖKHAN CANVEREN
- ÖMÜR EKENDAL
- KUDRET ŞEKER
(2 kişi seçilecek)
- SONAY LORD
( Seçildi)
- HASİP ULUHAN
( Seçildi)
MERKEZ DENETLEME KURULU
- EZCAN ÖZSOY
- GÜLÇİN KINACI
(Seçildi)
MERKEZ DİSİPLİN
- SELEN OSMANLI
- FARUK CENGİZ KARACA
- İBRAHİM MISIRLIOĞLU
- MAHMUT TORAY HÜDAVERDİ
- FUAT NALCIOĞLU