EğitimKıbrısManşetToplum

Üniversite vurgunu 100 milyon TL’yi aşacak

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde yaşanan diploma krizi sonrası, üniversite sahipleri kamuoyuna açıklamada bulunarak, üniversite içerisinde adeta bir suç çetesi oluşturulduğunu belirtti

GIYNIK ÖZEL

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde yaşanan diploma krizi sonrası, üniversite sahipleri kamuoyuna açıklamada bulunarak, üniversite içerisinde adeta bir suç çetesi oluşturulduğunu belirtti.

Milyonlarca liralık vurgunun yapıldığı üniversitede, yaşanan diploma krizinin “küçük” bile sayılabileceğini bildiren üniversite kurucuları, yaşanan gelişmelerin bir “diploma krizi” değil, “itibar hırsızlığı krizi” olduğunu söyledi.

Gıynık Gazetesi’nin edindiği bilgilere göre; kurum içerisinde oluşturulan “suç örgütünün” yol açtığı zararın tespiti için Mali Polise şikayette bulunan kurucular, ilk incelemelerde kurumun 30 Milyon TL’lik zararının belirlendiğini ifade etti. Soruşturmanın derinleşmesi ile Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin yaşadığı zararı 100 Milyon TL’yi aşması öngörülüyor.

Diğer Haberler