KıbrısManşetPolisiye – Adli

Ünlü iki gün daha tutuklu, Sevinç’in ise durumu ciddiyetini koruyor

Lefkoşa'da, 19 yaşındaki motosiklet sürücüsü Sami Sevinç'in ağır yaralandığı ilgili tutuklanan zanlı Doğukan Yiğit Ünlü'nün tutukluluğu iki gün daha uzatıldı. Polis, tanıklar bulunduğunu söyledi. Kazada ağır yaralanan Sami Sevinç'in de 6-7 saatlik bir ameliyata gireceğini, durumunun ciddiyetini koruduğunu aktardı.

Lefkoşa’da 19 yaşındaki motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in ağır yaralanmasıyla sonuçlanan kazaya neden olan Doğukan Yiğit Ünlü dün ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Trafik şubesinde görevli polis memuru Ramadan Seyir mahkemede olguları aktardı. Seyir, 27 Mart 2024 tarihinde, saat 17:15 sıralarında, Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde, 22 yaşındaki Doğukan Yiğit Ünlü’nün, yönetimindeki MC 594 plakalı araç ile batı istikametine doğru seyrettiğini, karşıdan gelen ve düz gitmekte olan araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce Yzb. Tekin Yurdabak Caddesine dönüşe geçtiğini söyledi. Seyir, o esnada Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde doğu istikametine doğru kavşağa geldiğinde süratini salim raddeye indirmeden dikkatsizce seyreden 19 yaşındaki Sami Sevinç’in yönetimindeki VL 213 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu çarpıştıklarını söyledi.

Sami Sevinç 6-7 saatlik bir ameliyata girecek

Polis memuru Ramadan Seyir, kaza sonucu ağır şekilde yaralanan motosiklet sürücüsü Sami Sevinç’in kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde kafatası kırığı, beyin kanaması, sol bacak ve köprücük kemiği kırığı teşhisi ile yoğun bakımda tedavi altına alındığın belirtti. Polis, Sevinç’in 6-7 saat sürecek bir ameliyata gireceğini, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydetti.

Polis tanıklar tespit edildiğini aktardı

Seyir, olay yerinde 2 kamera görüntüsü tespit ettiklerini, başka kamera görüntüleri arandığını belirterek, kazayla ilgili yeni tanıklar tespit edildiğini de ekledi. Bu tanıklardan ifade alacaklarını ifade eden Seyir, incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler