ManşetToplumTürkiye

Üşümesin diye aldığı yolcu tarafından vurulan taksici yaşamını yitirdi!

İzmir'de üşümesin diye arabasına aldığı yolcu tarafından vurulan taksi şoförü yaşamını yitirdi

İzmir’de üşümesin diye arabasına aldığı yolcu tarafından vurulan taksi şoförü yaşamını yitirdi.

Araç kamerasındaki kayıtlardan, arka koltukta oturan yolcunun para öder gibi yaparken silahını çekerek şoförü ensesinden vurduğu anlaşılmıştı. Taksi şoförüne 3 el ateş ettikten sonra araç içinde arama yapıp, çevrede dolaşan zanlının ağır yaralı şoföre “Bazı insanlara güvenmeyeceksin” diye nasihat etmesi de kayıtlara girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taksicinin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu. 19 yaşındaki Delil Aysal isimli zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziemir ilçesinde taksi şoförlüğü yapan Oğuz E. (44), Buca ilçesinde maskeli bir yolcuyu aldıktan sonra aracını hareket ettirdi.

Taksi şoförünü bir süre yanlış adreste gezdiren yolcu, daha sonra istediği adrese geldiğini söylerek “Borcumuz ne kadar?” dedi.

ÜCRET SORDU, BAŞINDAN VURDU
“221 lira kardeş” cevabını alan saldırgan, cebinden para çıkarır gibi yaparak şoföre 3 el ateş etti.

Taksi şoförü acı içinde yan koltuğa devrilirken, saldırgan yaklaşık 10 dakika boyunca araç içerisinde bir şeyler aradı.

“BAZI İNSANLARA GÜVENMEYECEKSİN” DİYEN SALDIRGAN TUTUKLANDI

Araç içi kamerasına yaralı şoföre tokat attığı da görülen saldırganın “Bazı insanlara güvenmeyeceksin” dediği de duyuldu.

Aracı aradıktan sonra bir süre dışarıda bekleyen saldırgan, daha sonra olay yerinden ayrıldı. Polis ekipleri kaçan zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.

Delil Aysal (19) isimli zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YAŞANANLAR KAMERADA
Saldırgan müşterinin taksi şoförünü oyaladığı anlar araç içi güvenlik kamerasına yansıdı. Bir süre yol gittikten sonra “Buca Belediyesi arka tarafında spor salonuna” gideceğini söyleyen saldırgana, taksi sürücüsünün “Abicim Gaziemir’deyiz” dediği ve saldırganın da “Orası olması gerekiyor” dediği duyuluyor.

“SOĞUK HAVA, ALAYIM DEDİM”
Görüntülerin bir kısmında ise taksi şoförünün, “Ben de arabayı daha yeni aldım. Şoför arkadaşı bıraktım, eve gidiyordum. Çalışmayacağım zaten araba arızalı. Sanayiye bırakacağım sabah arabayı. Soğuk hava alayım dedim. İnsanları yolda bırakmak olmaz. Sen o maskeyi takarsan kimse durmaz abi” derken saldırgan ise “Hastayım ondan takıyorum abi” diyor.

Şoför Oğuz E. ise “Ben alırım niye almayacağım. İnsanı bu havada sokakta mı bırakalım dışarısı buz gibi” dediği duyuluyor.

ŞOFÖR HAYATINI KAYBETTİ
Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese gelen sağlık ekiplerince İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralı Oğuz. E., burada ameliyata alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taksicinin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Dün gece İzmir Gaziemir’de, taşıdığı yolcu tarafından ateşli silahla vurulan taksi şoförü, tedavi altında olduğu hastanede hayatını kaybetti. Yaralı şoför 112 ambulansla olay yerinden alınıp Gaziemir Devlet Hastanesi’ne nakledilmiş, ilk müdahale sonrası Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde acil operasyon geçirmişti. Kamuoyuna yayılan video kaydı iyiliğe vahşetle mukabele edilebilmesi açısından büyük üzüntüye yol açacak nitelikte. Failin hak ettiği cezayı çekeceğinden kuşkumuz yok. Merhuma Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

Diğer Haberler