Diğer SporlarKıbrısManşetSpor

Voleybolcularımız Balıkesir’e damga vurdu

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Balıkesir’de düzenlenen Pro Beach Tour Kulüpler Plaj Voleybolu Şampiyonası’na ülkemiz sporcuları damga vurdu.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Balıkesir’de düzenlenen Pro Beach Tour Kulüpler Plaj Voleybolu Şampiyonası’na ülkemiz sporcuları damga vurdu

HER KATEGORİDE DERECE GELDİ

Erkeklerde Osman Çetintaş – Umut ikilisi şampiyon, Aliosman Nurettin – Kemal Şah ikilisi üçüncü olma başarısı gösterdi. Kadınlarda ise Merve Çelebi – Bahanur Gökalp ikilisi şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. Beach Tour adıyla düzenlenen U18 ve U21 kategorilerinde de ülkemiz sporcuları kürsüye çıkarak madalya kazanma başarısı gösterdi.

MERVE’DEN BİR ŞAMPİYONLUK DAHA

Bu sezon katıldıkları Pro Beach Tour organizasyonlarında birçok başarı elde eden Merve Çelebi ve Bahanur Gökalp ikilisi ise Yonpaş Dumlupınar Türk Spor Kulübü adına mücadele etti. Finalde Kartal Anadolu Spor Kulübü ile karşılaşan Merve – Bahanur ikilisi mücadeleyi 21-14 ve 21-14’lük setlerle 2-0 kazanarak şampiyonluklarına bir yenisini daha eklediler.

ALİOSMAN – KEMAL ÜÇÜNCÜ

Erkekler yarı finalinde ülkemiz sporcuları karşılaştı. Mağusa Spor Akademisi adına yarışan Ali Osman Nurettin ile Kemal Şah ikilisi, Gazimağusa Belediyesi Çamlık Spor adına yarışan Osman Çetintaş – Umut Aksulu ikilisi ile karşılaştı. Mücadeleyi 21-19, 14-21 ve 15-12’lik setlerle kazanan Osman – Umut ikilisi finale yükseldi. Yarı finalde mağlup olan Aliosman – Kemal ikilisi organizasyonu üçüncü olarak tamamladı.

BİR ŞAMPİYONLUK DA OSMAN-UMUT’TAN

Kadınların ardından erkeklerde de şampiyonluk ülkemize geldi. Gazimağusa Belediyesi Çamlık Spor adına yarışan Osman Çetintaş – Umut Aksulu ikilisi finalde TVF Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi – 2 takımı ile karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen final mücadelesinde rakibini 21-19 ve 21-19 setler sonucu 2-0 mağlup eden Osman – Umut ikilisi şampiyonluğa ulaştı.

ALT YAŞ GRUPLARINDA DA BÜYÜK BAŞARI

Pro Beach Tour’dan ayrı olarak Beach Tour adı altında U21 ve U18 kategorilerinde düzenlenen turnuvalarda da sporcularımız önemli başarılar elde etti. Gazimağusa Belediyesi Çamlık Spor adına U18 erkeklerde Ersen – Boran ikilisi, U18 kızlarda Nehir – Şerifnaz ikilisi ve Maraş Voleybol Okulu adına da Umut Güvercin-Fatih Uçar ikilisi U21 erkeklerde şampiyon olarak gururlandırdılar. U18 kızlar kategorisinde yine GMBÇŞ adına yarışan Elif – İsmihan ikilisi ile U21 erkekler kategorisinde DAÜ adına yer alan Oktay – Eren ikilisi üçüncülük elde ederek kürsüye çıkmayı başardılar .

Diğer Haberler