KıbrısManşet

Yardım çağrısı

"Derince köyündeki aile zor durumda"

Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak yaptığı açıklamada Derince köyünde 3 kişilik bir ailenin çok zor şartlarda yaşadığını söyledi ve vatandaşlara çağrıda bulundu.

Kıbrıs Postası’na konuşan Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, Derince köyünde 3 kişilik bir ailenin çok zor şartlarda yaşadığını söyledi. Evde elektrik bulunmadığını dile getiren Yeşilırmak, duvarlar sıvasız olduğunu, evin tavanının ise olmadığını vurguladı. Evin pencere ve kapısının derme çatma olduğuna değinen Yeşilırmak, “Kadın ayağından rahatsız olduğu için, erkeğin de kalbinde sorun olduğu için çalışamıyorlar” dedi. Hükümetten destek istediklerini fakat bu konu hakkında bir adım atılmadığını kaydeden Yeşilırmak, eşya ve nakit para yardımı yapmak isteyen vatandaşların belediye üzerinden bu yardımı yapabileceğini duyurdu. Yeşilırmak, belediyeye an itibariyle yardımların gelmeye başladığını da ekledi.

Emrah Yeşilırmak ayrıca sosyal medya hesabından da şu açıklamalarda bulundu:

“Daha önce defalarca dile getirmemize ve haber olmasına rağmen maalesef devletimiz tam anlamıyla mağdur vatandaşımıza elini uzatmamıştır.

Siz değerli vatandaşlarımızdan ve duyarlı iş adamlarımızdan bu evin tadilatı için malzeme yardımı, buzluk, çamaşır makinesi, televizyon, kapı, pencere, koltuk takımı ve ev eşyaları yardımı bekliyoruz. Böylesine soğuk kış gününde bu evin yaralarını hep birlikte saralım.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu