KıbrısManşetToplum

Yarım inşaatlar tehlike saçıyor

Girne’nin hemen hemen her köşesinde, yıllardır atıl halde kalan yarım inşaatların akıbeti bilinmezliğini korurken, fuhuş ve suç yuvasına dönen inşaatlar için hiçbir güvenlik tedbiri alınmıyor

Girne’nin hemen hemen her köşesinde, yıllardır atıl halde kalan yarım inşaatların akıbeti bilinmezliğini korurken, fuhuş ve suç yuvasına dönen inşaatlar için hiçbir güvenlik tedbiri alınmıyor.

ÖZEL HABER


GÖZDEN DE HİZMETTEN DE UZAK
Ülkemizin en önemli turizm noktalarından Girne’nin arka sokaklarındaki manzaralar dikkat çekmeye devam ediyor. Limanları ve lüks otellerinin yanında her şeye rağmen temiz kalabilmeyi beceren denizi ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Girne’nin görünen yüzü her ne kadar makyajlansa da turist gözünden uzak yerler de adeta ‘ucubeleri’ barındırıyor.

YARIM İNŞAATLAR TEHLİKE YUVASI
İnşaat sektörünün patlama yaptığı son yıllarda, hemen hemen her bölgede yapımı devam eden bir inşaata rastlanırken, yarım kalan inşaatların yoğunluğu da endişe yaratıyor. GİRNE Gazetesi’ne ulaşan vatandaşlar, Elmalı Sokak üzerinde 2016 yılında başlanan ve hiçbir ilerleme kaydetmeyen inşaatın bölgeye yarattığı tehlikeden şikâyetçi. İnşaatı çevreleyen güvenlik alanının zamanla tahribata uğraması ile açık kalan inşaat alanı, mahalleli için korku yaratıyor. Güvenlik önlemi olmayan inşaatta çocuklarının kaza tehlikesi geçirebileceğinden endişe eden ebeveynler, geceleri inşaat alanının adeta fuhuş ve bağımlı yuvasına döndüğünden de dert yandı.

YOL DA YOK
İnşaatın bulunduğu sokağın viraj dönülen kısmında asfalt yol olmaması, tam dönüş kısmında yolun tek yöne düşmesi birçok kazaya da davetiye çıkarırken, mahalle sakinleri ve yolu kullanan vatandaşlar, yetkililerin bir an önce bu konuda önlem alınmasını talep ediyor.

Diğer Haberler