EkonomiKıbrısManşetSiyasetToplum

Yarın çok geç olabilir

Ne ekonominin tepetaklak oluşu, ne bozuk yollar, ne ihtiyaca cevap veremeyen okullar, hastaneler, ne kadın cinayetleri, ne trafik kazaları, ne zifiri karanlık yollar umurlarında değil

Hepimizin çok büyük kaygılar duymamız gereken bir dönemden geçiyoruz,

Sosyal patlamaların kendini vahim hadiselerle gösterdiğini gözlemliyoruz, kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor, ölümle sonuçlanan trafik kazaları bitmek bilmiyor ve fakat bütün bu toplumsal göstergelere rağmen toplumsal önceliklere ve ihtiyaçlara cevap verecek politikalar üretmek yerine ülkeyi gül bahçesi olarak sunma gayreti içinde olan siyasi bir otorite var ülkemizde.

Sanki bizden farklı bir ülkede yaşıyorlar gibi bir ruh hali içindedirler. Ne ekonominin tepetaklak oluşu, ne bozuk yollar, ne ihtiyaca cevap veremeyen okullar, hastaneler, ne kadın cinayetleri, ne trafik kazaları, ne zifiri karanlık yollar umurlarında değil..

Hükümet edenler, ülkeyi yönetme yetkisine sahip erk her ne kadar da bütün bunları görmezden gelseler de, bugün yaşanan Kadın cinayetleri, ölümlü trafik kazaları ve daha birçok kriminal hadiselerin  vuku bulmasındaki ana nedenin  toplumsal kaynaklı olduğunu belirtmek isterim.

Ve elbette toplumu olumsuz etkileyen, topluma sirayet eden bu olayların hepsi bir bütün olarak politiktir.  Dolayısıyla burada ülkenin yapısına yönelik ivedilikle ele alınması gereken elzem konuların ötelenenden incelenip birer argüman halinde toplumsal yarar sağlayacak şekilde hayata dahil edilmesi gerekmektedir. Nitekim yaşamsal öneme sahip toplumsal ihtiyaç haline gelmiş belli başlı sorunların çözümüne yönelik  politikalar üretilmesi burada doğru olandır.

Diğer Haberler